Choroba nie kończy się w momencie jej remisji lub wyleczenia.
O sukcesie terapii świadczy powrót dziecka do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie lub jego normalne funkcjonowanie pomimo istnienia choroby!
OSWOIĆ CHOROBĘ - WSPARCIE DLA RODZICÓW
Choroba przewlekła dziecka to nie wyrok. Nie musi również oznaczać, rezygnacji z marzeń o szczęśliwym życiu rodzinnym. Wymaga jednak poświęcenia czasu i uwagi, by zadbać o jego potrzeby.
By wspierać Was drodzy rodzice w staraniach o lepsze życie waszych dzieci z chorobami przewlekłymi, nasz zespół przygotowuje narzędzia, takie jak publikacje, książeczki, czy materiały edukacyjne. Dzięki temu będziecie mogli świadomie wspierać psychologicznie i emocjonalnie swoje dzieci w walce z chorobą.

Jak rozmawiać z dzieckiem o chorobie?
Poradnik dla rodziców
Jest to “koło ratunkowe”, dla rodziców, które pomoże, w szczerych rozmowach nie tylko na temat choroby, diagnostyki czy terapii, ale również związanych z nimi uczuciami i emocjami.

OSWOIĆ CHOROBĘ - POMOC DLA DZIECI
Mamy świadomość, że choroba przewlekła to dla dziecka nie tylko obciążenie fizyczne, lecz również psychiczne i emocjonalne. Stres związany z bólem, strachem i izolacją pozostawia trwały ślad.
By dziecko obciążone chorobą mogło normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie potrzebna jest, nie tylko właściwie dobrana terapia, lecz także odpowiednie wsparcie emocjonalne i psychologiczne.
Tworzymy narzędzia, by pomagać dzieciom w trudnej walce z chorobą. Są one dostosowane do różnych grup wiekowych, z uwzględnieniem umiejętności postrzegania rzeczywistości oraz ich potrzeb.
Kącik z książkami — oswajamy chorobę
Znajdziecie tu recenzje książek dla dzieci, które tłumaczą w ciekawy i przystępny sposób procesy związane z chorobą i jej leczeniem. Pomogą oswoić się z pobytem w szpitalu i czekającymi na dziecko zabiegami. Pokażą również, jak można sobie radzić z emocjami, które towarzyszą chorobie, a także uczą, czym jest akceptacja.
Niebieska Niedźwiedzica
„Może to przez to – pomyślał Tata Niedźwiedź – że za często spoglądałem w niebo?”. „Może to wszystko przez to – pomyślała w tym samym momencie Mama Niedźwiedzica – że jadłam za dużo miodu z chabrów?”. Natomiast zupełnie nie wiadomo, o czym myślała mała niedźwiedziczka, kiedy na chwilkę otworzyła oczy i obdarzyła swoich rodziców najpiękniejszym …
Niebieska Niedźwiedzica Read More »
>Ola, Franek i Gucio Gluten. Bezglutenowa lektura obowiązkowa
„Olę bolał brzuch, a jej mamę serce. Kiedy córka zasnęła, rodzice usiedli w salonie. Hania powiedziała mężowi o diagnozie lekarza. – Nasza córka do końca życia będzie na specjalnej diecie! A ja nawet nie wiem, na czym ta dieta polega!” Lektura obowiązkowa dla wszystkich dzieci będących na diecie bezglutenowej „Ola, Franek i Gucio Gluten. Bezglutenowa …
Ola, Franek i Gucio Gluten. Bezglutenowa lektura obowiązkowa Read More »
>Wyjątkowy Smok Płomyczek
Wyjątkowy Smok Płomyczek „Rodzice martwili się, że nie będzie duży, silny, że nie będzie miał potężnych skrzydeł, ale kochali go bardzo mocno. Coraz mocniej, aż w końcu przestali się smucić”. „Jestem inny, mamo! Nie widzisz?! Inny nie znaczy gorszy, Jesteś wyjątkowy”. Smok Płomyczek — szczęście ma różne oblicza Różnorodność jest podstawą bogactwa i piękna świata. …
Wyjątkowy Smok Płomyczek Read More »
>Wyspa mojej siostry
„Mijał czas i z każdym dniem coraz bardziej przekonywałam się, że ja i Pippi żyjemy w dwóch różnych światach. Zupełnie jakby na wielkim oceanie życia znajdowały się dwie wyspy – na jednej z nich byłam ja, a na drugiej Pippi. Moją wyspę oczywiście zamieszkiwało jeszcze wiele innych osób – moi koledzy i koleżanki ze szkoły, …
Wyspa mojej siostry Read More »
>Co je Jan – czyli wierszem o celiakii
„Ale jedno warto wiedzieć: gdy zasiądę przy obiedzie I zerkniecie w moje menu nie znajdziecie tam GLUTENU.” Co je Jan? I dlaczego nie ciastko? To rymowana książeczka dla najmłodszych o celiakii. W prosty i pozytywny sposób wyjaśnia, na czym polega ta choroba. Dzieci mogą dowiedzieć się z niej także, czym jest gluten, w jakich produktach …
Co je Jan – czyli wierszem o celiakii Read More »
>“Mój młodszy brat” to książka przybliżająca temat zespołu Downa
„Mam na imię Zuzanna. Jestem już w pierwszej klasie. (…), a młodszy brat Antoś jest w przedszkolu, ale innym niż moje stare przedszkole, bo ma zespół Downa i musi mieć specjalną opiekę.” Zespół Downa oczami starszej siostry „Mój młodszy brat” to książka, opowiadająca przeżycia dziewczynki, która ma brata z zespołem Downa. Bohaterka o imieniu Zuzanna …
“Mój młodszy brat” to książka przybliżająca temat zespołu Downa Read More »
>Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu
„- To celiakia, choroba brzuszka i jelit. A jedynym lekarstwem jest pyszna dieta bezglutenowa – wyjaśniła mi mama. Jaka ona jest kochana, wszystko wie! – Zosieńko, celiakii nie można się pozbyć. Ona jest jak niebieskie oczy – zostaje na całe życie – dodała mama i dała mi buziaka” Po okruszku boli w brzuszku Po okruszku …
Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu Read More »
>Myszka Marcelina – Bajka Onkologiczna
„Marcelina trafiła na „Onkologiczny Oddział dla Małych Myszek”. Nie za bardzo wiedziała, co to znaczy „onkologiczny”, ale pomyślała, że to coś związanego z ekologią. Onkologia i ekologia brzmiały jakoś tak podobnie, a poza tym na ścianach korytarzy i sal na całym oddziale był namalowany piękny kwitnący ogród.” Bajka terapeutyczna „Myszka Marcelina” to bajka terapeutyczna, mająca …
Myszka Marcelina – Bajka Onkologiczna Read More »
>Co zrobi Frania? AKCEPTACJA
„Czasem jeszcze bawiłam się z Konradem. Niektóre jego zwyczaje wydawały mi się dziwne, ale też sporo nas łączyło.” Co zrobi Frania – trzy opowiadania o akceptacji Co zrobi Frania to nowa seria Barbary Supeł, autorki znanej z cyklu książek o Jadzi Pętelce. Bohaterką serii jest pięcioletnia, tytułowa Frania. Na szczególną uwagę, zasługuje pozycja: Co zrobi …
Co zrobi Frania? AKCEPTACJA Read More »
>Żółte kółka. Mam na imię Inna
„Kiedy Inna dostała przezwisko, mogła wejść do naszej bandy. Powiedzieliśmy jej to na przerwie i bardzo się ucieszyła. Bo Inna cieszyła się ze wszystkiego – że Kulka dał jej miętusa, że Strzałka pokazała jej świetlicę, że Wiewióra wyszła z nią na boisko. Inna była jak moja młodsza siostra Zuzia, tylko że Zuzia jest jeszcze przedszkolakiem.” …
Żółte kółka. Mam na imię Inna Read More »
>