Oswoić chorobę

Wspracie dla dzieci z chorobami przewlekłymi i ich rodziców

Choroba nie kończy się w momencie jej remisji lub wyleczenia.

O sukcesie terapii świadczy powrót dziecka do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie lub jego normalne funkcjonowanie pomimo istnienia choroby!

OSWOIĆ CHOROBĘ - WSPARCIE DLA RODZICÓW

Choroba przewlekła dziecka to nie wyrok. Nie musi również oznaczać, rezygnacji z marzeń o szczęśliwym życiu rodzinnym. Wymaga jednak poświęcenia czasu i uwagi, by zadbać o jego potrzeby.

By wspierać Was drodzy rodzice w staraniach o lepsze życie waszych dzieci z chorobami przewlekłymi, nasz zespół przygotowuje narzędzia, takie jak publikacje, książeczki, czy materiały edukacyjne. Dzięki temu będziecie mogli świadomie wspierać psychologicznie i emocjonalnie swoje dzieci w walce z chorobą.

Jak rozmawiać z dzieckiem o chorobie?
Poradnik dla rodziców

Jest to “koło ratunkowe”, dla rodziców, które pomoże, w szczerych rozmowach nie tylko na temat choroby, diagnostyki czy terapii, ale również związanych z nimi uczuciami i emocjami.

OSWOIĆ CHOROBĘ - POMOC DLA DZIECI

Mamy świadomość, że choroba przewlekła to dla dziecka nie tylko obciążenie fizyczne, lecz również psychiczne i emocjonalne. Stres związany z bólem, strachem i izolacją pozostawia trwały ślad.
By dziecko obciążone chorobą mogło normalnie żyć i funkcjonować w społeczeństwie potrzebna jest, nie tylko właściwie dobrana terapia, lecz także odpowiednie wsparcie emocjonalne i psychologiczne.
Tworzymy narzędzia, by pomagać dzieciom w trudnej walce z chorobą. Są one dostosowane do różnych grup wiekowych, z uwzględnieniem umiejętności postrzegania rzeczywistości oraz ich potrzeb.

Kącik z książkami — oswajamy chorobę

Znajdziecie tu recenzje książek dla dzieci, które tłumaczą w ciekawy i przystępny sposób procesy związane z chorobą i jej leczeniem. Pomogą oswoić się z pobytem w szpitalu i czekającymi na dziecko zabiegami. Pokażą również, jak można sobie radzić z emocjami, które towarzyszą chorobie, a także uczą, czym jest akceptacja.
Żółte kółka. Mam na imię Inna

Żółte kółka. Mam na imię Inna

„Kiedy Inna dostała przezwisko, mogła wejść do naszej bandy. Powiedzieliśmy jej to na przerwie i bardzo się ucieszyła. Bo Inna cieszyła się ze wszystkiego – że Kulka dał jej miętusa, że Strzałka pokazała jej świetlicę, że Wiewióra wyszła z nią na boisko. Inna była jak moja młodsza siostra Zuzia, tylko że Zuzia jest jeszcze przedszkolakiem.” …

Żółte kółka. Mam na imię Inna Read More »

>

Oswoić demona choroby

Bunt przeciw chorobie to nie walka z nią, to walka z samym sobą. Buntujemy się przeciw swojemu ciału, przez które czujemy się słabsi i gorsi niszcząc przez to siebie. Nie mogąc pozbyć się ograniczeń wynikających z choroby, popadamy we frustrację i depresję, które osaczają nas z każdej strony. Świadomość i akceptacja, a nie ślepy bunt …

Oswoić demona choroby Read More »

>

O, choroba – Boguś Janiszewski

„Czasem jest tu naprawdę mnóstwo roboty. Nie wiadomo, w co ręce włożyć. I wtedy potrzebujemy wsparcia. Żeby ten człowiek zatroszczył się o swoje zdrowie. Zajął się swoją chorobą.” Zanim przeczytałam książkę: „O, choroba”, wiele już o niej słyszałam. Wiedziałam, że taka jest, ale wcale nie miałam zamiaru jej czytać. Jej specyficzne ilustracje mnie skutecznie do …

O, choroba – Boguś Janiszewski Read More »

>

Nasza wiedza
i doświadczenie

Nasz zespół tworzą osoby z różnorodnym doświadczeniem i wiedzą nie tylko teoretyczną, lecz również praktyczną. Do współpracy zapraszamy również rodziców oraz małych pacjentów.