Media

NASZE PROJEKTY I DZIAŁANIA W MEDIACH

Screenshot from 2022-02-17 14-58-28

Strefa Designu SWPS, 19.11.2021,
"Ludzie i medycyna: badania z udziałem osób z doświadczeniem choroby"

To jest rozmowa trzech osób z naszego zespołu badawczego, Roberta Statkiewicza, Luizy Pianki i Ani Charko o kulisach pracy badacza w kontekście medycznym. Polecamy wszystkim osobom, które pasjonują się badaniami UX dla zdrowia, a także wszystkim projektantom.

Podcast "Dobrze zrozumieć" #10
10.2021,
"Porozmawiajmy o śmierci"

Dorota Setniewska zaprosiła Anię Charko z zespołu Fundacji Ludzie i Medycyna do rozmowy o naszych kartach o śmierci. Podcast Dobrze zrozumieć jest poświęcony skutecznym działaniom organizacji non-profit, z dumą odnajdujemy się w ich gronie!
Screenshot from 2022-02-17 15-13-11

Dwutygodnik "Naj", 27.09.2021,
"Połączyły siły, by zrobić coś dobrego dla innych" - reportaż Edyty Urbaniak o aplikacji "Pacjenci Pacjentom"

W reportażu mówimy (Alicja Sekret, Kasia Antczak i Ania Charko) o tym, jak działa aplikacja, dla kogo jest stworzona, jak może pomóc i jak powstawała.
Pacjenci Pacjentom artykuł w Naj
1632238334183

Design Ways, 21.09.2021,
"3 razy szybciej, 7 razy taniej i 100 razy mocniej". Kasia Antczak i Robert Statkiewicz prezentują aplikację "PP"

Nasi wspaniali reprezentanci: Kasia Antczak, która w zespole aplikacji odpowiada za dizajn oraz Robert Statkiewicz, nasz szef od badań, wystąpili na konferencji Design Ways. Opowiedzieli o kulisach pracy nad aplikacją: ile czasu, ile pieniędzy, jak intensywnie. Opowiedzieli też o naszym idealnym Partnerze Technologicznym, Skyrise, bez którego aplikacja nie mogła by powstać. Wspierała ich Luiza Pianka, odpowiadając na liczne pytania na czacie.
Nagranie będzie za miesiąc!

Dzień Dobry TVN, 25.08.2021,
Reportaż o naszej aplikacji "Pacjenci Pacjentom"

"Alicja Sekret poddała się leczeniu z powodu raka piersi, Anna Charko walczy ze schorzeniem nerek, a Katarzyna Antczak - z epilepsją. Wspólnie postanowiły wykorzystać nowe technologie, aby pomóc sobie i innym. - W naszej aplikacji można założyć sobie konto i znaleźć partnera do rozmowy, który zmaga się z podobnymi doświadczeniami i obciążeniem - wyjaśniły, a następnie dodały: - Myśli o pacjentach jak o ekspertach od życia z chorobą. Chcemy, aby wiedzieli, jak odróżniać informacje pojawiające się w internecie - które z nich są rzetelne, a które - nie."
1631710093868 (1)
Screenshot from 2021-09-22 08-34-04

Hellozdrowie.pl,
12.04.2021.
Marianna Fijewska rozmawia z Alicją Sekret o aplikacji "Pacjenci Pacjentom"

"Bycie chorym jest ok, nie kłóci się z normalnością. Chciałabym, by ludzie to zrozumieli." - mówi Alicja.
Hello Zdrowie objeło nasz projekt patronatem medialnym.

Hellozdrowie.pl,
15.02.2021.
Marianna Fijewska rozmawia z Anną Charko o działaniach naszej fundacji

"Inne hasło: „Nie bądź złośliwy. Nowotwór przez ciebie przemawia” podarowała mi jedna z pacjentek. To zdanie szczególnie do mnie przemawia. Użyta w nim humorystyczna gra słów trafia w moją osobistą wrażliwość. Lubię też prowokację, zawartą w tym zdaniu – ono zachęca, by pytać: czy psychika pacjenta zmienia się pod wpływem choroby? To bardzo ważne, żeby dostrzec, że może tak być. Na przykład z badań jasno wynika, że choroby fizyczne niezwykle sprzyjają depresji i wielu innym objawom psychicznym, takim jak: apatyczność, drażliwość, niepokój."
Screenshot from 2021-09-22 08-40-42

Storytel,
27.10.2020.
W cyklu "Jestem i Będę" Orina Krajewska rozmawia z Anną Charko

"Postanowiła się zatrzymać i znaleźć narzędzia, które pomogą jej na drodze ku wewnętrznej stabilności. (...) Dziś Ania pomaga innym radzić sobie z chorobą, tworząc niezwykłe projekty w ramach swojej Fundacji "Ludzie i medycyna".
Rozmowa jest częścią projektu z Vogue Polska, linkujemy do artykułu, a jeśli korzystasz z aplikacji Storytel, wystarczy, że wpiszesz w jej wyszukiwarce np. "Charko".
anna-charko-jestem-i-bede-2

Vogue Polska, 28.10.2020,
"Jestem i Będę: Żyć i chorować po swojemu"

"Co to właściwie znaczy: być sobą w chorobie? Odkrywam to, eksperymentując. Moja własna choroba stała się polem eksploracji. Za postępującą degeneracją ciała podążam z rosnącą ciekawością – mówi Anna Charko, kolejna bohaterka cyklu powstającego we współpracy z Fundacją Małgosi Braunek „Bądź”, która zmaga się z autosomalną dominującą wielotorbielowatością nerek."
fot. Agata Wrońska

Tygodnik Powszechny, nr 44/2020, 28.10.2020
"Posklejaj sobie śmierć"
- rozmowa Anny Kiedrzynek z Anną Charko

"Po raz pierwszy usłyszałam o kartach na konferencji o komunikacji medycznej w Porto. Anglojęzyczne karty oparte są na badaniach naukowych i rozmowach z pacjentami hospicjów. Pomyślałam wtedy: może warto zrobić coś takiego w języku polskim?"
fot. Agata Steifer
tygodnik
disruptive forum

Disruption Forum Sustainability
Sesja "How to scale up positive impact of NGOs?"

W czasie sesji opowiedzieliśmy o pracy nad aplikacją "Pacjenci pacjentom" i naszym udziale w akcji Tech to The Rescue.
W sesji wzięły udział: Alicja Sekret i Katarzyna Antczak z zespołu Fundacji ludzie i medycyna oraz Natalia Pięta ze strony partnera technologicznego aplikacji - Skyrise.net. Prowadził Jacek Siadkowski nasz mentor w projekcie."

Sektor 3.0 - blog, 29.07.2020 Filip Żyro przeprowadził wywiad z całym naszym zespołem, krótko po tym, jak wygraliśmy konkurs Funduszu Sektora 3.0

"Alicja: Pierwsza wersja pomysłu zrodziła się w mojej głowie chyba jakoś między chemioterapią a radioterapią. Ja akurat miałam to szczęście, przypadkiem w sumie, że kiedy dostałam diagnozę, po pierwszym szoku, ktoś podsunął mi numer telefonu do dziewczyny, która kilka lat wcześniej też miała raka piersi."
Screenshot from 2020-11-03 16-46-04
Screenshot from 2020-11-03 17-38-59

Radiospacja, 4.10.2020 Małgorzata i Grzegorz Bora rozmawiają z Anną Charko o projekcie "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije"

Rozmowa o rozmawianiu o śmierci. Prowadzący spotkanie: lekarze i coachowie są też współtwórcami kart: uczestniczyli w ich testowaniu. To była olbrzymia przyjemność spotkać ich w rozmowie.
20191206_144717

TEDx Warsaw Women 2020 "Kartki na złe okoliczności" Ania Charko

"Wszystko będzie dobrze?" - TEDx'owe wystapienie Ani o naszym pierwszym projekcie!