zespół fundacji ludzie i medycyna podczas spotkania integracyjnego

Poznaj nasz zespół

Warszawa, Kraków, Wrocław, Gliwice, Poznań, a czasem i Sydney – nasz zespół to ludzie tak różni, jak ich miasta. A jednak udaje nam się razem robić fajne i dobre rzeczy.

Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, część z nas to pacjenci i pacjentki, każdy daje to, co umie najlepszego. To co? Może do nas dołączysz?

Zarząd Fundacji

Anna Charko portret fot. Agata Steifer

Anna Charko

PSYCHOLOŻKA KLINICZNA I ZDROWIA PRAKTYCZKA ACT
pacjentka

Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, by móc na cały etat z ciekawością przyglądać się doświadczeniu pacjentów. Prowadzi podcast ludzie i medycyna oraz koordynuje projekty “Kartki na złe okoliczności” i “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Prowadzi indywidualne sesje dla Pacjentek „Moje dobre życie z chorbą”. Uczy studentów SWPS projektowania rozwiązań dla zdrowia, opartych na badaniach. Naukowo zajmuje ją psychosomatyka i body-mind science oraz temat innowacji pacjentów. Trenuje pływanie, szyje.

Alicja Sekret_ludzie i medycyna

Alicja Sekret

trenerka komunikacji, COACH ZDROWIA, pacjentka

Pomysłodawczyni projektu „Pacjenci pacjentom”. Od stycznia 2020 współtworzy Fundację Ludzie i Medycyna. Samorzeczniczka onkologiczna. Mówczyni, współorganizatorka TEDxWarsawWomen. W zarządzaniu posiłkuje się empatyczną komunikacją (NVC). Do końca 2019 współpracowała z Fundacją Onkocafe, korzystając m.in. z coachingu symbolu (coachingu w piaskownicy©). Komunikacja pacjent-reszta świata – zrozumiała i dająca poczucie bezpieczeństwa, to jej marzenie. Od lat pomaga ludziom komunikować się lepiej. Kocha psy.

Robert Statkiewicz

head of ux, antropologum

Od 2016 skutecznie przekuwa wiedzę antropologiczną w praktyczne zastosowanie w badaniach i projektowaniu doświadczeń osób użytkujących – z naciskiem na obszary związane ze zdrowiem, technologią i kulturą. Jest w trakcie doktoratu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Najważniejsze wartości: empatia, praca dla i z ludźmi, emocje, zabawa i doświadczanie. Facylituje procesy Design Thinking i Projektowania Partycypacyjnego, wykłada zajęcia na UW (UX w medycynie) oraz SWPS (badania terenowe).

Joanna Twardak

mikrobiolog, historyk sztuki,
PACJENTKA

Biolog, fascynatka immunologii, a także miłośniczka sztuki. Zachwyca się zarówno pięknem przyrody, jak i dzieł sztuki dawnej oraz współczesnej. Zawodowo zajmuje się copywritingiem i content marketingiem. Na co dzień mama, żona i towarzyszka 3 kotów. Pomimo walki z ciężką chorobą od wczesnego dzieciństwa realizuje swoje plany i marzenia. Fascynuje się tematem wpływu psychiki na efekty terapii medycznych.Autorka artykuły “Tame the demon of illness” opublikowanego w 2018 roku w publikacji zbiorowej “This I think should have priority in child health care service”. W fundacji Ludzie i Medycyna prowadzi projekt Oswoić chorobę — wsparcie dla dzieci z chorobami przewlekłymi i ich rodzin. Jego celem jest stworzenie narzędzi, dzięki którym rodzice, będą mogli nieść świadome wsparcie dzieciom w chorobie.

Rada Fundacji (jeszcze nieoficjalnie - czekamy na wpis w KRS)

Helena Butkiewicz

Helena Butkiewicz

chemiczka
pacjentka

Helena jest doktorką nauk chemicznych i pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach wyżywa się artystycznie na tablecie graficznym, koszulkach i wszystkim co wpadnie jej w ręce. Prywatnie właścicielka czterech adopciaków: trzech świnek morskich i psa.
W LiM kieruje projektem Źródła.  Korzystając ze swoich doświadczeń chce pomagać innym pacjentom i ich bliskim.

Aneta Wąż

STUDENTKA psychologii swps, pacjentka, entuzjastka ux

Na co dzień pracuje w dużej firmie IT jako specjalistka ds. procesów, po godzinach studiuje psychologię i używa swojego doświadczenia pacjenckiego do ulepszania życia – swojego i innych. Wyznaje zasadę, że każdy piesek to bardzo dobry piesek, kocha podróże, góry i wyszukiwanie nowych rzeczy, których mogłaby się nauczyć. 

Anna Chowaniec

badaczka

Zespół Fundacji

Aleksandra Biel_ludzie i medycyna

Aleksandra Biel

Psycholożka zdrowia
Badaczka UX

Od zawsze chciała pomagać ludziom, od niedawna zaczęła wykorzystywać w tym celu nowe technologie. Z wykształcenia psycholożka i informatyczka społeczna, uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Pracuje w korporacji jako UX Designer, pisze pierwszy artykuł naukowy o aplikacji poprawiającej nastrój, a w wolnym czasie organizuje konferencję DesignWays. 

W Fundacji wspiera aplikację Pacjenci Pacjentom w zakresie prowadzenia badań i tworzy spotkania o tematyce UX dla zdrowia.

Magda Bogdanowicz

Pacjentka, przyszła psycholożka

Wielbicielka muzyki filmowej, fantastyki i gór

Justyna Burkiewicz

badaczka i projektantka

W projekcie Pacjenci Pacjentom sprawdza, czy aby na pewno wszystko działa jak należy i szuka nowych możliwości rozwoju.

Szymek Drobniak

BIOLOG
EWOLUCYJNY POPULARYZATOR NAUKI

Od czasu obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim Szymek bada ewolucję płci i kooperacji. Współpracuje z UNSW w Australii i Uppsala University w Szwecji. Popularyzuje naukę: pisze książki dla dzieci i dorosłych, jest laureatem Nagrody Naukowej Polityki i Stypendium MNiSW. Regularnie publikuje w polskich czasopismach naukowych.

Jowita Fidler

administracja

Julia Gacka

Julia Gacka

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka Projektowania Innowacji na SWPS. 
Zawodowo właścicielka mini marki z biżuterią.
Prywatnie kolecjonerka płyt winylowych z lat 70-tych, miłośniczka soku pomarańczowego i współlokatorka dwóch psów i dwóch kotów.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Julia działa w ramach praktyk studenckich, robi m.in. audyt naszej strony www i działa w redakcji podcastu ludzie i medycyna.

Magda Gruszczyk

UI DESIGNER

Agnieszka Janczura

Badaczka ux

Przez lata zajmowała się pisaniem, a także rozwijaniem strony internetowej. Od 2019 roku pracuje w IT, gdzie tworzyła m.in. treści przyjazne użytkownikowi. Obecnie związana z UX – promuje badania UX w organizacji i wspiera użytkowników w adopcji nowych narzędzi. Interesuje się architekturą informacji w tym analizą zachowań związanych z szukaniem i odnajdywaniem informacji, a także samym mechanizmem działania wyszukiwarek. Z wykształcenia etnolożka.

Paulina Jelonkiwiecz

marketing

Praca w zespole marketingu. Prowadzenie FP Pacjenci Pacjentam, pisanie postów i czasami tworzenie grafik.

Sylwia Łasiewicka

marketing

Specjalista od komunikacji i zintegrowanych działań marketingowych oraz tworzenia i prowadzenia zespołów realizujących projekty marketingowe. Wieloletnie doświadczenie w marketingu budowała w instytucjach publicznych i firmach z sektora FMCG. Współpracuje również z agencjami marketingowymi i PR. Fanka pracy zespołowej, ceniąca zaangażowanie podejście. Wolny czas poświęca przede wszystkim miksowaniu różnych gatunków muzyki elektronicznej i graniu setów dj-skich. Poza tym zgłębia tajniki sztuki perfumeryjnej, a zdobytą wiedzę wykorzystuje dobierając zapachy znajomym. W fundacji jest wsparciem marketingowym dla aplikacji Pacjenci Pacjentom.

Ewa Nagórska

Badaczka

Nataliya Pasichnyk

programistka

Luiza Pianka_ludzie i medycyna

Luiza Pianka

BADACZKa
projekntantka UX

Z wykształcenia psycholożka. Na co dzień pracuje w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie wspiera tworzenie systemów dla szkolnictwa wyższego. 

W Fundacji Ludzie i Medycyna dba o doświadczenia użytkowników i użytkowniczek Pacjenci Pacjentom. Lubi wykorzystywać metody warsztatowe. Działa w duchu projektowania odpowiedzialnego społecznie.

Olga Pietrzak

Olga Pietrzak

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku w School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Część swojej edukacji poświęciła sztuce, dlatego też posiada bardziej artystyczne spojrzenie na świat. Interesują ją zmiany społeczne, biologia i ekologia. Zależy jej na zmianie podejścia do rozmów o chorobach i śmierci. Prywatnie zasłuchuje się podcastami true crime, jest skarbnicą wiedzy o wszelakich zwierzętach, a wolne chwile poświęca na gry; komputerowe, planszowe i rpg z przyjaciółmi.
 
W Fundacji Ludzie i Medycyna Olga działa w ramach praktyk studenckich, m.in. współtworzy redakcję podcastu ludzie i medycyna.

Wioleta Piróg

dziennikarka

Mama trójki dzieci, w tym małej pacjentki, autorka książek dla dzieci, dziennikarka.
Filip Purgał

Filip Purgał

student IEIAK UW Praktykant w lim

Jestem absolwentem etnologii i antropologii kulturowej UW. W nauce tej najbardziej cenię sobie wrażliwość na drugiego człowieka oraz zafascynowanie wszelką, nawet najbardziej nieoczywistą innością. Do moich zainteresowań należą zagadnienia związane z kulturą Ukrainy, badaniami UX oraz dizajnem. W wolnych chwilach bardzo lubię grać w gry planszowe oraz działać we współtworzonej przeze mnie grupie teatru alternatywnego. 

Rafał Sieńkowski

Product designer

Na swoim koncie zawodowym ma pracę z takimi markami jak KFC, Master Card czy Coca-Cola pracując nad projektami w jednej z największych agencji reklamowych na świecie. Próbował także swoich sił w branży e-sportowej oraz kryptowalut, a wszystko po to by znaleźć swoje miejsce, które odpowiada jego wartościom i chęci robienia czegoś więcej — czyli praca w ochronie zdrowia, współtworząc nowoczesną przychodnię Jutro Medical, gdzie zaprojektował cały system medyczny, a także aplikację mobilną. Prywatnie entuzjasta minimalizmu, doceniający detal, architekturę i wnętrza, rozwiązania eko, z życiowym podejściem, że się da. W Fundacji wspiera rozwój aplikacji Pacjenci Pacjentom w zakresie projektowym.

Diana Stankiewicz

Badaczka i projektantka ux

Miłości do UX oraz projektowania uczyła się od service designerek, dzięki którym zakochała się też w metodach warsztatowych. Wspierała firmy prywatne, instytucje publiczne oraz NGOs w tworzeniu i doskonaleniu usług i produktów cyfrowych. Obecnie, razem z zespolem Worksmile, rozwija nowoczesną platformę do budowania angażującej kultury organizacyjnej, wspierajacej komunikacje, promowanie wartości i wellbeing pracowniczek i pracowników. Uwielbia rozmowy i spotkania z ludźmi, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Żyje też w przyjaźni z prototypowaniem, danymi i cichym researchem zza domowego biurka, na którym w godzinach pracy, między monitorami zawsze śpi jej najlepszy przyjaciel – czarny kot Stefan.

Joanna Szarblewska

KOMUNIKACJA I DESIGN

.

Anna Szyszko

Anna Szyszko

STUDENTKA sOI SWPS
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku projektowania innowacji na SWPS, absolwentka American Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej zainteresowań należą wszelkie zagadnienia związane kulturą USA, ochroną klimatu i innowacjami społecznymi. Wolontariuszka Pokojowego Patrolu WOŚP. Uwielbia broadwayowskie musicale i spacery po lesie.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Ania działa w ramach praktyk studenckich, aktualnie robi nam audyt heurystyczny strony:)

Joanna Zembaczyńska

spec od testowania

Team leaderka i mentorka, aktywna w branży Quality Assurance od 8 lat. Dzięki specjalizacji w testach manualnych, analizie biznesowej i szeroko rozumianej komunikacji zrealizowała ponad 20 różnych projektów. Właścicielka dwóch piesków, kotka oraz pasji do treningów akrobatyki powietrznej i pole dance. Mama Matyldy. Pacjentka neurologiczna.

Zespoły projektowe

TAK DZIELIMY SIĘ PRACĄ (W SUMIE, KAŻDY ROBI TO, CO LUBI):

Pacjenci Pacjentom:
Liderka – Alicja Sekret
Zespół projektowania i badań – Robert Statkiewicz, Luiza Pianka, Diana Stankiewicz, Justyna Burkiewicz, Agnieszka Jandura, Magda Bogdanowicz, Aneta Wąż
Zespół graficzny – Magda Gruszczyk, Joasia Szarblewska, Justyna Zębala, Rafał Sieńkowski
Zespół technologiczny – Luiza Pianka, Nataliya Pasichnyk, Joanna Zembaczyńska
Zespół marketingowy: Paulina Jelonkiewicz

Rozmawianie o śmierci cię nie zabije: Ania Charko, Barbara Obarska, Marta Podolska, Julia Gacka, Olga Pietrzak. Wspierająco: Agata Steifer.

Kartki na złe okoliczności: Ania Charko.

Podcast ludzie i medycyna: Ania Charko.

UX w medycynie: Luiza Pianka,  Aleksandra Biel, Robert Statkiewicz.

Zajęcia z empatycznego projektowania na SWPS: Ania Charko.

Zajęcia z UX w medycynie na UW i badań terenowych na SWPS: Robert Statkiewicz

Fundrising i badania odbiorców: Anna Chowaniec, Filip Purgał

Program Zdrowa psychika w chorobie: Ania Charko, Aneta Wąż, Alicja Sekret.

Program Źródła: Helena Butkiewicz

Projekt Oswoić chorobę: Joanna Twardak, Ewa Nagórska, Anna Chowaniec, Anna Charko, Wioleta Piróg

Program „Tego lekarz nie wie o mojej chorobie”: studenci i studentki SOI SWPS + Ania Charko i Robert Statkiewicz

Przyjaciele (oraz krewni)

OSOBY, KTÓRE BYŁY Z NAMI LUB (OKAZJONALNIE) SĄ NADAL

Barbara Obarska

SENIORKA-PARTNERKA W PROJEKCIE

Basia razem z Anią prowadzi projekt „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Jest uczestniczką programu „Seniorzy w akcji”. Prywatnie jest ciocią Ani, współdzielą gen aktywności.

Katarzyna Antczak_ludzie i medycyna

Katarzyna Antczak

PROJEKTANTKA UX
pacjentka

Kasia zaprojektowała aplikację Pacjenci pacjentom. Jest tu szefową do spraw dizajnu. Kluczem do sukcesu jest dla niej komunikacja – nie tylko wizualna. Zawodowo, Product Designerka w firmie Euvic, współpracującą zarówno z niewielkimi firmami rodzinnymi, jak i korporacjami. W swoich projektach bierze pod uwagę nie tylko użytkownika, ale kładzie nacisk również na perspektywę biznesu, klienta i technologii. Z jej projektów korzystały Empik, H&M czy General Electric.

Marta Podolska

GRAFICZKA

Graficzka, która w swoich projektach łączy wrażliwość, odwagę i ekstremalne poczucie humoru. Marta stworzyła logo dla fundacji ludzie i medycyna. Stworzyła też kilka grafik dla kartek na złe okoliczności oraz całą identyfikację graficzną projektu „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”.  

Wiktor Początek

PROJEKTANT UX

Z zamiłowania i zaburzenia perfekcjonista. W fundacji wspiera projekt Pacjenci Pacjentom, projektując aplikację i dbając o media społecznościowe. Zawodowo rozwija się jako UX/UI Designer, od jakiegoś czasu zajmuje się też dostępnością w produktach cyfrowych. W przyszłości chciałby mieć ogród, psa i zmieniać świat na lepsze.

Agata Steifer

FOTOGRAFKA

Agata jest fotografką, tworzy też filmy i animacje. Dla Fundacji sfotografowała kartki w projekcie „Kartki na złe okoliczności” oraz karty do rozmawiania o śmierci.

Paulina Szuścik

grafika

Studentka UA w Poznaniu, UX/UI designer – (Jeszcze) studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Lubi pomagać, dlatego swoją pracę dyplomową zapragnęła zrobić w kooperacji z fundacją LiM. Na co dzień pracuje jako projektant UX/UI. Gdy tylko jest to możliwe ucieka w góry, żeby wędrować i rozkoszować się pięknymi widokami.

Karina Stawiarska

STUDENTKA NEUROPSYCHOLOGII I NEUROKOGNITYWISTYKI

Studentka czwartego roku neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczy się w krakowskiej Szkole Grafiki Komputerowej, w której odkryła pasję do UX, a wiedzę z tego zakresu pogłębia dodatkowo w kole naukowym UX Academic Laboratory. W ramach praktyk studenckich współpracowała z Laboratorium Badań nad Świadomością C-Lab w Krakowie. W przyszłości pragnie tworzyć produkty cyfrowe i usługi dla branży medycznej, w szczególności skupiając się na pacjentach dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi. W wolnych chwilach szlifuje swój angielski oraz uczy się francuskiego.

Joanna Meuś

GRAFICZKA

Asia jest autorką znaku dla aplikacji Pacjenci pacjentom

Dołącz do naszego zespołu

ZACZNIJ JAKO WOLONTARIUSZ / WOLONTARIUSZKA – JAK MY – I ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!