Poznaj nasz zespół

W PORZĄDKU ALFABETYCZNYM:) (JESTEŚMY RÓWNOŚCIOWĄ ORGANIZACJĄ)

Katarzyna Antczak_ludzie i medycyna

Katarzyna Antczak

PROJEKTANTKA UX
pacjentka

Kasia zaprojektowała aplikację Pacjenci pacjentom. Jest tu szefową do spraw dizajnu. Kluczem do sukcesu jest dla niej komunikacja – nie tylko wizualna. Zawodowo, Product Designerka w firmie Euvic, współpracującą zarówno z niewielkimi firmami rodzinnymi, jak i korporacjami. W swoich projektach bierze pod uwagę nie tylko użytkownika, ale kładzie nacisk również na perspektywę biznesu, klienta i technologii. Z jej projektów korzystały Empik, H&M czy General Electric.

Aleksandra Biel_ludzie i medycyna

Aleksandra Biel

Psycholożka zdrowia
Badaczka UX

Od zawsze chciała pomagać ludziom, od niedawna zaczęła wykorzystywać w tym celu nowe technologie. Z wykształcenia psycholożka i informatyczka społeczna, uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Pracuje w korporacji jako UX Designer, pisze pierwszy artykuł naukowy o aplikacji poprawiającej nastrój, a w wolnym czasie organizuje konferencję DesignWays. 

W Fundacji wspiera aplikację Pacjenci Pacjentom w zakresie prowadzenia badań i tworzy spotkania o tematyce UX dla zdrowia.

Helena Butkiewicz

chemiczka
pacjentka

Helena zawodowo jest w trakcie doktoratu w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. W wolnych chwilach wyżywa się artystycznie na tablecie graficznym, koszulkach i wszystkim co wpadnie jej w ręce. Prywatnie właścicielka czterech adopciaków: trzech świnek morskich i psa.
Jako świeżynka w LiM szuka swojej drogi, ale wie, że korzystając ze swoich doświadczeń chce pomagać innym pacjentom i ich bliskim.

Ania Charko

PSYCHOLOŻKA ZDROWIA
badaczka UX pacjentka

Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, by móc na cały etat z ciekawością przyglądać się doświadczeniu pacjentów. Prowadzi podcast ludzie i medycyna oraz koordynuje projekty “Kartki na złe okoliczności” i “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Prowadzi indywidualne sesje dla Pacjentek „Moje dobre życie z chorbą”. Uczy studentów SWPS projektowania rozwiązań dla zdrowia, opartych na badaniach. Naukowo zajmuje ją psychosomatyka i body-mind science oraz temat innowacji pacjentów. Trenuje pływanie, szyje.

Szymek Drobniak

BIOLOG
EWOLUCYJNY POPULARYZATOR NAUKI

Od czasu obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim Szymek bada ewolucję płci i kooperacji. Współpracuje z UNSW w Australii i Uppsala University w Szwecji. Popularyzuje naukę: pisze książki dla dzieci i dorosłych, jest laureatem Nagrody Naukowej Polityki i Stypendium MNiSW. Regularnie publikuje w polskich czasopismach naukowych.

Julia Gacka

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka Projektowania Innowacji na SWPS. 
Zawodowo właścicielka mini marki z biżuterią.
Prywatnie kolecjonerka płyt winylowych z lat 70-tych, miłośniczka soku pomarańczowego i współlokatorka dwóch psów i dwóch kotów.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Julia działa w ramach praktyk studenckich, robi m.in. audyt naszej strony www i działa w redakcji podcastu ludzie i medycyna.
Luiza Pianka_ludzie i medycyna

Luiza Pianka

BADACZKa
projekntantka UX

Z wykształcenia psycholożka. Na co dzień pracuje w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie wspiera tworzenie systemów dla szkolnictwa wyższego. 

W Fundacji Ludzie i Medycyna dba o doświadczenia użytkowników i użytkowniczek Pacjenci Pacjentom. Lubi wykorzystywać metody warsztatowe. Działa w duchu projektowania odpowiedzialnego społecznie.

Olga Pietrzak

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku w School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Część swojej edukacji poświęciła sztuce, dlatego też posiada bardziej artystyczne spojrzenie na świat. Interesują ją zmiany społeczne, biologia i ekologia. Zależy jej na zmianie podejścia do rozmów o chorobach i śmierci. Prywatnie zasłuchuje się podcastami true crime, jest skarbnicą wiedzy o wszelakich zwierzętach, a wolne chwile poświęca na gry; komputerowe, planszowe i rpg z przyjaciółmi.
 
W Fundacji Ludzie i Medycyna Olga działa w ramach praktyk studenckich, m.in. współtworzy redakcję podcastu ludzie i medycyna.
Alicja Sekret_ludzie i medycyna

Alicja Sekret

trenerka komunikacji, COACH ZDROWIA, pacjentka

Pomysłodawczyni projektu „Pacjenci pacjentom”. Od stycznia 2020 współtworzy Fundację Ludzie i Medycyna. Samorzeczniczka onkologiczna. Mówczyni, współorganizatorka TEDxWarsawWomen. W zarządzaniu posiłkuje się empatyczną komunikacją (NVC). Do końca 2019 współpracowała z Fundacją Onkocafe, korzystając m.in. z coachingu symbolu (coachingu w piaskownicy©). Komunikacja pacjent-reszta świata – zrozumiała i dająca poczucie bezpieczeństwa, to jej marzenie. Od lat pomaga ludziom komunikować się lepiej. Kocha psy.

Robert Statkiewicz

BADACZ UX
ETNOGRAF

Nieformalny spec od badań w projekcie Pacjenci pacjentom. UX Specialist w jednej z wiodących firm medycznych, doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytet Warszawski. W przeszłości współpracował z Bemowskim Centrum Kultury i kilkoma agencjami badawczymi. Najważniejsze wartości: empatia, praca dla i z ludźmi, emocje i doświadczanie. Naukowo wkręcony w nurt neuroantropologii, antropologii zaangażowanej oraz medycznej. Wielbiciel Macedonii, miłośnik gier z serii Pokemon i dziwnych zakamarków YouTube’a.

Anna Szyszko

STUDENTKA sOI SWPS
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku projektowania innowacji na SWPS, absolwentka American Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej zainteresowań należą wszelkie zagadnienia związane kulturą USA, ochroną klimatu i innowacjami społecznymi. Wolontariuszka Pokojowego Patrolu WOŚP. Uwielbia broadwayowskie musicale i spacery po lesie.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Ania działa w ramach praktyk studenckich, aktualnie robi nam audyt heurystyczny strony:)

Bądź z nami!

BO PRZECIEŻ: "JESTEŚMY W TYM RAZEM!"

Zespoły projektowe

TAK DZIELIMY SIĘ PRACĄ (W SUMIE, KAŻDY ROBI TO, CO LUBI):

Zarząd: Anna Charko, Alicja Sekret, Robert Statkiewicz, Szymon Drobniak.

Pacjenci Pacjentom: Luiza Pianka, Katarzyna Antczak, Alicja Sekret, Robert Statkiewicz, Aleksandra Biel, Edyta Wieruszewska, Sylwia Łasiewicka, Magda Gruszczyk. Wspierająco: Ania Charko, Wiktor Początek.

Rozmawianie o śmierci cię nie zabije: Ania Charko, Barbara Obarska, Marta Podolska, Julia Gacka, Olga Pietrzak. Wspierająco: Agata Steifer.

Kartki na złe okoliczności: Ania Charko.

Podcast ludzie i medycyna: Ania Charko, Julia Gacka, Olga Pietrzak.

UX w medycynie: Anna Charko, Luiza Pianka,  Aleksandra Biel, Robert Statkiewicz,. Wspierająco: Katarzyna Antczak.

Zajęcia z empatycznego projektowania na SWPS: Ania Charko.

Program Dobre życie w chorobie: Ania Charko.

Przyjaciele (oraz krewni)

OSOBY, KTÓRE BYŁY Z NAMI LUB (OKAZJONALNIE) SĄ NADAL

Barbara Obarska

SENIORKA-PARTNERKA W PROJEKCIE

Basia razem z Anią prowadzi projekt „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Jest uczestniczką programu „Seniorzy w akcji”. Prywatnie jest ciocią Ani, współdzielą gen aktywności.

Marta Podolska

GRAFICZKA

Graficzka, która w swoich projektach łączy wrażliwość, odwagę i ekstremalne poczucie humoru. Marta stworzyła logo dla fundacji ludzie i medycyna. Stworzyła też kilka grafik dla kartek na złe okoliczności oraz całą identyfikację graficzną projektu „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”.  

Wiktor Początek

PROJEKTANT UX

Z zamiłowania i zaburzenia perfekcjonista. W fundacji wspiera projekt Pacjenci Pacjentom, projektując aplikację i dbając o media społecznościowe. Zawodowo rozwija się jako UX/UI Designer, od jakiegoś czasu zajmuje się też dostępnością w produktach cyfrowych. W przyszłości chciałby mieć ogród, psa i zmieniać świat na lepsze.

Agata Steifer

FOTOGRAFKA

Agata jest fotografką, tworzy też filmy i animacje. Dla Fundacji sfotografowała kartki w projekcie „Kartki na złe okoliczności” oraz karty do rozmawiania o śmierci.

Karina Stawiarska

STUDENTKA NEUROPSYCHOLOGII I NEUROKOGNITYWISTYKI

Studentka czwartego roku neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczy się w krakowskiej Szkole Grafiki Komputerowej, w której odkryła pasję do UX, a wiedzę z tego zakresu pogłębia dodatkowo w kole naukowym UX Academic Laboratory. W ramach praktyk studenckich współpracowała z Laboratorium Badań nad Świadomością C-Lab w Krakowie. W przyszłości pragnie tworzyć produkty cyfrowe i usługi dla branży medycznej, w szczególności skupiając się na pacjentach dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi. W wolnych chwilach szlifuje swój angielski oraz uczy się francuskiego.

Joanna Meuś

GRAFICZKA

Asia jest autorką znaku dla aplikacji Pacjenci pacjentom

Dołącz do naszego zespołu

ZACZNIJ JAKO WOLONTARIUSZ / WOLONTARIUSZKA - JAK MY - I ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!