Poznaj nasz zespół
Warszawa, Kraków, Wrocław, Gliwice, Poznań, a czasem i Sydney – nasz zespół to ludzie tak różni, jak ich miasta. A jednak udaje nam się razem robić fajne i dobre rzeczy.
Wszyscy jesteśmy wolontariuszami, część z nas to pacjenci i pacjentki, każdy daje to, co umie najlepszego. To co? Może do nas dołączysz?
Zarząd Fundacji
Anna Charko
PSYCHOLOŻKA KLINICZNA I ZDROWIA PRAKTYCZKA ACT
pacjentka
Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, by móc na cały etat z ciekawością przyglądać się doświadczeniu pacjentów. Prowadzi podcast ludzie i medycyna oraz koordynuje projekty “Kartki na złe okoliczności” i “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Prowadzi indywidualne sesje dla Pacjentek „Moje dobre życie z chorbą”. Uczy studentów SWPS projektowania rozwiązań dla zdrowia, opartych na badaniach. Naukowo zajmuje ją psychosomatyka i body-mind science oraz temat innowacji pacjentów. Trenuje pływanie, szyje.
Alicja Sekret
trenerka komunikacji, COACH ZDROWIA, pacjentka
Pomysłodawczyni projektu „Pacjenci pacjentom”. Od stycznia 2020 współtworzy Fundację Ludzie i Medycyna. Samorzeczniczka onkologiczna. Mówczyni, współorganizatorka TEDxWarsawWomen. W zarządzaniu posiłkuje się empatyczną komunikacją (NVC). Do końca 2019 współpracowała z Fundacją Onkocafe, korzystając m.in. z coachingu symbolu (coachingu w piaskownicy©). Komunikacja pacjent-reszta świata – zrozumiała i dająca poczucie bezpieczeństwa, to jej marzenie. Od lat pomaga ludziom komunikować się lepiej. Kocha psy.
Robert Statkiewicz
head of ux, antropologum
Joanna Twardak
mikrobiolog, historyk sztuki,
PACJENTKA
Biolog, fascynatka immunologii, a także miłośniczka sztuki. Zachwyca się zarówno pięknem przyrody, jak i dzieł sztuki dawnej oraz współczesnej. Zawodowo zajmuje się copywritingiem i content marketingiem. Na co dzień mama, żona i towarzyszka 3 kotów. Pomimo walki z ciężką chorobą od wczesnego dzieciństwa realizuje swoje plany i marzenia. Fascynuje się tematem wpływu psychiki na efekty terapii medycznych.Autorka artykuły “Tame the demon of illness” opublikowanego w 2018 roku w publikacji zbiorowej “This I think should have priority in child health care service”. W fundacji Ludzie i Medycyna prowadzi projekt Oswoić chorobę — wsparcie dla dzieci z chorobami przewlekłymi i ich rodzin. Jego celem jest stworzenie narzędzi, dzięki którym rodzice, będą mogli nieść świadome wsparcie dzieciom w chorobie.
Rada Fundacji (jeszcze nieoficjalnie - czekamy na wpis w KRS)
Helena Butkiewicz
chemiczka
pacjentka
Helena jest doktorką nauk chemicznych i pracuje na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. W wolnych chwilach wyżywa się artystycznie na tablecie graficznym, koszulkach i wszystkim co wpadnie jej w ręce. Prywatnie właścicielka czterech adopciaków: trzech świnek morskich i psa.
W LiM kieruje projektem Źródła. Korzystając ze swoich doświadczeń chce pomagać innym pacjentom i ich bliskim.
Aneta Wąż
STUDENTKA psychologii swps, pacjentka, entuzjastka ux
Na co dzień pracuje w dużej firmie IT jako specjalistka ds. procesów, po godzinach studiuje psychologię i używa swojego doświadczenia pacjenckiego do ulepszania życia – swojego i innych. Wyznaje zasadę, że każdy piesek to bardzo dobry piesek, kocha podróże, góry i wyszukiwanie nowych rzeczy, których mogłaby się nauczyć.
Anna Chowaniec
badaczka
Zespół Fundacji
Aleksandra Biel
Psycholożka zdrowia
Badaczka UX
Od zawsze chciała pomagać ludziom, od niedawna zaczęła wykorzystywać w tym celu nowe technologie. Z wykształcenia psycholożka i informatyczka społeczna, uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Pracuje w korporacji jako UX Designer, pisze pierwszy artykuł naukowy o aplikacji poprawiającej nastrój, a w wolnym czasie organizuje konferencję DesignWays.
W Fundacji wspiera aplikację Pacjenci Pacjentom w zakresie prowadzenia badań i tworzy spotkania o tematyce UX dla zdrowia.
Magda Bogdanowicz
Pacjentka, przyszła psycholożka
Justyna Burkiewicz
badaczka i projektantka
W projekcie Pacjenci Pacjentom sprawdza, czy aby na pewno wszystko działa jak należy i szuka nowych możliwości rozwoju.
Szymek Drobniak
BIOLOG
EWOLUCYJNY POPULARYZATOR NAUKI
Od czasu obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim Szymek bada ewolucję płci i kooperacji. Współpracuje z UNSW w Australii i Uppsala University w Szwecji. Popularyzuje naukę: pisze książki dla dzieci i dorosłych, jest laureatem Nagrody Naukowej Polityki i Stypendium MNiSW. Regularnie publikuje w polskich czasopismach naukowych.
Jowita Fidler
administracja
Julia Gacka
studentka soi swps
praktykantka w lim
Magda Gruszczyk
UI DESIGNER
Agnieszka Janczura
Badaczka ux
Przez lata zajmowała się pisaniem, a także rozwijaniem strony internetowej. Od 2019 roku pracuje w IT, gdzie tworzyła m.in. treści przyjazne użytkownikowi. Obecnie związana z UX – promuje badania UX w organizacji i wspiera użytkowników w adopcji nowych narzędzi. Interesuje się architekturą informacji w tym analizą zachowań związanych z szukaniem i odnajdywaniem informacji, a także samym mechanizmem działania wyszukiwarek. Z wykształcenia etnolożka.
Paulina Jelonkiwiecz
marketing
Sylwia Łasiewicka
marketing
Ewa Nagórska
Badaczka
Nataliya Pasichnyk
programistka
Luiza Pianka
BADACZKa
projekntantka UX
Z wykształcenia psycholożka. Na co dzień pracuje w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie wspiera tworzenie systemów dla szkolnictwa wyższego.
W Fundacji Ludzie i Medycyna dba o doświadczenia użytkowników i użytkowniczek Pacjenci Pacjentom. Lubi wykorzystywać metody warsztatowe. Działa w duchu projektowania odpowiedzialnego społecznie.
Olga Pietrzak
studentka soi swps
praktykantka w lim
Wioleta Piróg
dziennikarka
Filip Purgał
student IEIAK UW Praktykant w lim
Jestem absolwentem etnologii i antropologii kulturowej UW. W nauce tej najbardziej cenię sobie wrażliwość na drugiego człowieka oraz zafascynowanie wszelką, nawet najbardziej nieoczywistą innością. Do moich zainteresowań należą zagadnienia związane z kulturą Ukrainy, badaniami UX oraz dizajnem. W wolnych chwilach bardzo lubię grać w gry planszowe oraz działać we współtworzonej przeze mnie grupie teatru alternatywnego.
Rafał Sieńkowski
Product designer
Diana Stankiewicz
Badaczka i projektantka ux
Miłości do UX oraz projektowania uczyła się od service designerek, dzięki którym zakochała się też w metodach warsztatowych. Wspierała firmy prywatne, instytucje publiczne oraz NGOs w tworzeniu i doskonaleniu usług i produktów cyfrowych. Obecnie, razem z zespolem Worksmile, rozwija nowoczesną platformę do budowania angażującej kultury organizacyjnej, wspierajacej komunikacje, promowanie wartości i wellbeing pracowniczek i pracowników. Uwielbia rozmowy i spotkania z ludźmi, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Żyje też w przyjaźni z prototypowaniem, danymi i cichym researchem zza domowego biurka, na którym w godzinach pracy, między monitorami zawsze śpi jej najlepszy przyjaciel – czarny kot Stefan.
Joanna Szarblewska
KOMUNIKACJA I DESIGN
.
Anna Szyszko
STUDENTKA sOI SWPS
praktykantka w lim
Studentka trzeciego roku projektowania innowacji na SWPS, absolwentka American Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej zainteresowań należą wszelkie zagadnienia związane kulturą USA, ochroną klimatu i innowacjami społecznymi. Wolontariuszka Pokojowego Patrolu WOŚP. Uwielbia broadwayowskie musicale i spacery po lesie.
W Fundacji Ludzie i Medycyna Ania działa w ramach praktyk studenckich, aktualnie robi nam audyt heurystyczny strony:)
Joanna Zembaczyńska
spec od testowania
Team leaderka i mentorka, aktywna w branży Quality Assurance od 8 lat. Dzięki specjalizacji w testach manualnych, analizie biznesowej i szeroko rozumianej komunikacji zrealizowała ponad 20 różnych projektów. Właścicielka dwóch piesków, kotka oraz pasji do treningów akrobatyki powietrznej i pole dance. Mama Matyldy. Pacjentka neurologiczna.
Zespoły projektowe
TAK DZIELIMY SIĘ PRACĄ (W SUMIE, KAŻDY ROBI TO, CO LUBI):
Pacjenci Pacjentom:
Liderka – Alicja Sekret
Zespół projektowania i badań – Robert Statkiewicz, Luiza Pianka, Diana Stankiewicz, Justyna Burkiewicz, Agnieszka Jandura, Magda Bogdanowicz, Aneta Wąż
Zespół graficzny – Magda Gruszczyk, Joasia Szarblewska, Justyna Zębala, Rafał Sieńkowski
Zespół technologiczny – Luiza Pianka, Nataliya Pasichnyk, Joanna Zembaczyńska
Zespół marketingowy: Paulina Jelonkiewicz
Rozmawianie o śmierci cię nie zabije: Ania Charko, Barbara Obarska, Marta Podolska, Julia Gacka, Olga Pietrzak. Wspierająco: Agata Steifer.
Kartki na złe okoliczności: Ania Charko.
Podcast ludzie i medycyna: Ania Charko.
UX w medycynie: Luiza Pianka, Aleksandra Biel, Robert Statkiewicz.
Zajęcia z empatycznego projektowania na SWPS: Ania Charko.
Zajęcia z UX w medycynie na UW i badań terenowych na SWPS: Robert Statkiewicz
Fundrising i badania odbiorców: Anna Chowaniec, Filip Purgał
Program Zdrowa psychika w chorobie: Ania Charko, Aneta Wąż, Alicja Sekret.
Program Źródła: Helena Butkiewicz
Projekt Oswoić chorobę: Joanna Twardak, Ewa Nagórska, Anna Chowaniec, Anna Charko, Wioleta Piróg
Program „Tego lekarz nie wie o mojej chorobie”: studenci i studentki SOI SWPS + Ania Charko i Robert Statkiewicz
Przyjaciele (oraz krewni)
OSOBY, KTÓRE BYŁY Z NAMI LUB (OKAZJONALNIE) SĄ NADAL
Barbara Obarska
SENIORKA-PARTNERKA W PROJEKCIE
Basia razem z Anią prowadzi projekt „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Jest uczestniczką programu „Seniorzy w akcji”. Prywatnie jest ciocią Ani, współdzielą gen aktywności.
Katarzyna Antczak
PROJEKTANTKA UX
pacjentka
Kasia zaprojektowała aplikację Pacjenci pacjentom. Jest tu szefową do spraw dizajnu. Kluczem do sukcesu jest dla niej komunikacja – nie tylko wizualna. Zawodowo, Product Designerka w firmie Euvic, współpracującą zarówno z niewielkimi firmami rodzinnymi, jak i korporacjami. W swoich projektach bierze pod uwagę nie tylko użytkownika, ale kładzie nacisk również na perspektywę biznesu, klienta i technologii. Z jej projektów korzystały Empik, H&M czy General Electric.
Marta Podolska
GRAFICZKA
Graficzka, która w swoich projektach łączy wrażliwość, odwagę i ekstremalne poczucie humoru. Marta stworzyła logo dla fundacji ludzie i medycyna. Stworzyła też kilka grafik dla kartek na złe okoliczności oraz całą identyfikację graficzną projektu „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”.
Wiktor Początek
PROJEKTANT UX
Z zamiłowania i zaburzenia perfekcjonista. W fundacji wspiera projekt Pacjenci Pacjentom, projektując aplikację i dbając o media społecznościowe. Zawodowo rozwija się jako UX/UI Designer, od jakiegoś czasu zajmuje się też dostępnością w produktach cyfrowych. W przyszłości chciałby mieć ogród, psa i zmieniać świat na lepsze.
Agata Steifer
FOTOGRAFKA
Agata jest fotografką, tworzy też filmy i animacje. Dla Fundacji sfotografowała kartki w projekcie „Kartki na złe okoliczności” oraz karty do rozmawiania o śmierci.
Paulina Szuścik
grafika
Studentka UA w Poznaniu, UX/UI designer – (Jeszcze) studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Lubi pomagać, dlatego swoją pracę dyplomową zapragnęła zrobić w kooperacji z fundacją LiM. Na co dzień pracuje jako projektant UX/UI. Gdy tylko jest to możliwe ucieka w góry, żeby wędrować i rozkoszować się pięknymi widokami.
Karina Stawiarska
STUDENTKA NEUROPSYCHOLOGII I NEUROKOGNITYWISTYKI
Studentka czwartego roku neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczy się w krakowskiej Szkole Grafiki Komputerowej, w której odkryła pasję do UX, a wiedzę z tego zakresu pogłębia dodatkowo w kole naukowym UX Academic Laboratory. W ramach praktyk studenckich współpracowała z Laboratorium Badań nad Świadomością C-Lab w Krakowie. W przyszłości pragnie tworzyć produkty cyfrowe i usługi dla branży medycznej, w szczególności skupiając się na pacjentach dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi. W wolnych chwilach szlifuje swój angielski oraz uczy się francuskiego.
Joanna Meuś
GRAFICZKA
Asia jest autorką znaku dla aplikacji Pacjenci pacjentom
Dołącz do naszego zespołu
ZACZNIJ JAKO WOLONTARIUSZ / WOLONTARIUSZKA – JAK MY – I ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!