Poznaj nasz zespół

W PORZĄDKU ALFABETYCZNYM:) (JESTEŚMY RÓWNOŚCIOWĄ ORGANIZACJĄ)

Katarzyna Antczak_ludzie i medycyna

Katarzyna Antczak

PROJEKTANTKA UX
pacjentka

Kasia zaprojektowała aplikację Pacjenci pacjentom. Jest tu szefową do spraw dizajnu. Kluczem do sukcesu jest dla niej komunikacja – nie tylko wizualna. Zawodowo, Product Designerka w firmie Euvic, współpracującą zarówno z niewielkimi firmami rodzinnymi, jak i korporacjami. W swoich projektach bierze pod uwagę nie tylko użytkownika, ale kładzie nacisk również na perspektywę biznesu, klienta i technologii. Z jej projektów korzystały Empik, H&M czy General Electric.

Aleksandra Biel_ludzie i medycyna

Aleksandra Biel

Psycholożka zdrowia
Badaczka UX

Od zawsze chciała pomagać ludziom, od niedawna zaczęła wykorzystywać w tym celu nowe technologie. Z wykształcenia psycholożka i informatyczka społeczna, uwielbia uczyć się nowych rzeczy. Pracuje w korporacji jako UX Designer, pisze pierwszy artykuł naukowy o aplikacji poprawiającej nastrój, a w wolnym czasie organizuje konferencję DesignWays. 

W Fundacji wspiera aplikację Pacjenci Pacjentom w zakresie prowadzenia badań i tworzy spotkania o tematyce UX dla zdrowia.

Magda Bogdanowicz

Pacjentka, przyszła psycholożka

Wielbicielka muzyki filmowej, fantastyki i gór

Helena Butkiewicz

chemiczka
pacjentka

Helena zawodowo jest w trakcie doktoratu w Instytucie Chemii Fizycznej PAN. W wolnych chwilach wyżywa się artystycznie na tablecie graficznym, koszulkach i wszystkim co wpadnie jej w ręce. Prywatnie właścicielka czterech adopciaków: trzech świnek morskich i psa.
Jako świeżynka w LiM szuka swojej drogi, ale wie, że korzystając ze swoich doświadczeń chce pomagać innym pacjentom i ich bliskim.

Justyna Burkiewicz

badaczka i projektantka

W projekcie Pacjenci Pacjentom sprawdza, czy aby na pewno wszystko działa jak należy i szuka nowych możliwości rozwoju.

Ania Charko

PSYCHOLOŻKA ZDROWIA
badaczka UX pacjentka

Założyła Fundację Ludzie i Medycyna, by móc na cały etat z ciekawością przyglądać się doświadczeniu pacjentów. Prowadzi podcast ludzie i medycyna oraz koordynuje projekty “Kartki na złe okoliczności” i “Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Prowadzi indywidualne sesje dla Pacjentek „Moje dobre życie z chorbą”. Uczy studentów SWPS projektowania rozwiązań dla zdrowia, opartych na badaniach. Naukowo zajmuje ją psychosomatyka i body-mind science oraz temat innowacji pacjentów. Trenuje pływanie, szyje.

Szymek Drobniak

BIOLOG
EWOLUCYJNY POPULARYZATOR NAUKI

Od czasu obrony doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim Szymek bada ewolucję płci i kooperacji. Współpracuje z UNSW w Australii i Uppsala University w Szwecji. Popularyzuje naukę: pisze książki dla dzieci i dorosłych, jest laureatem Nagrody Naukowej Polityki i Stypendium MNiSW. Regularnie publikuje w polskich czasopismach naukowych.

Julia Gacka

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka Projektowania Innowacji na SWPS. 
Zawodowo właścicielka mini marki z biżuterią.
Prywatnie kolecjonerka płyt winylowych z lat 70-tych, miłośniczka soku pomarańczowego i współlokatorka dwóch psów i dwóch kotów.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Julia działa w ramach praktyk studenckich, robi m.in. audyt naszej strony www i działa w redakcji podcastu ludzie i medycyna.

Agnieszka Janczura

Badaczka ux

Przez lata zajmowała się pisaniem, a także rozwijaniem strony internetowej. Od 2019 roku pracuje w IT, gdzie tworzyła m.in. treści przyjazne użytkownikowi. Obecnie związana z UX – promuje badania UX w organizacji i wspiera użytkowników w adopcji nowych narzędzi. Interesuje się architekturą informacji w tym analizą zachowań związanych z szukaniem i odnajdywaniem informacji, a także samym mechanizmem działania wyszukiwarek. Z wykształcenia etnolożka.

Luiza Pianka_ludzie i medycyna

Luiza Pianka

BADACZKa
projekntantka UX

Z wykształcenia psycholożka. Na co dzień pracuje w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie wspiera tworzenie systemów dla szkolnictwa wyższego. 

W Fundacji Ludzie i Medycyna dba o doświadczenia użytkowników i użytkowniczek Pacjenci Pacjentom. Lubi wykorzystywać metody warsztatowe. Działa w duchu projektowania odpowiedzialnego społecznie.

Olga Pietrzak

studentka soi swps
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku w School of Ideas na Uniwersytecie SWPS. Część swojej edukacji poświęciła sztuce, dlatego też posiada bardziej artystyczne spojrzenie na świat. Interesują ją zmiany społeczne, biologia i ekologia. Zależy jej na zmianie podejścia do rozmów o chorobach i śmierci. Prywatnie zasłuchuje się podcastami true crime, jest skarbnicą wiedzy o wszelakich zwierzętach, a wolne chwile poświęca na gry; komputerowe, planszowe i rpg z przyjaciółmi.
 
W Fundacji Ludzie i Medycyna Olga działa w ramach praktyk studenckich, m.in. współtworzy redakcję podcastu ludzie i medycyna.

Filip Purgał

student IEIAK UW Praktykant w lim

Jestem absolwentem etnologii i antropologii kulturowej UW. W nauce tej najbardziej cenię sobie wrażliwość na drugiego człowieka oraz zafascynowanie wszelką, nawet najbardziej nieoczywistą innością. Do moich zainteresowań należą zagadnienia związane z kulturą Ukrainy, badaniami UX oraz dizajnem. W wolnych chwilach bardzo lubię grać w gry planszowe oraz działać we współtworzonej przeze mnie grupie teatru alternatywnego. W Fundacji Ludzie i Medycyna Olga działa w ramach praktyk studenckich, m.in. współtworzy redakcję podcastu ludzie i medycyna.
Alicja Sekret_ludzie i medycyna

Alicja Sekret

trenerka komunikacji, COACH ZDROWIA, pacjentka

Pomysłodawczyni projektu „Pacjenci pacjentom”. Od stycznia 2020 współtworzy Fundację Ludzie i Medycyna. Samorzeczniczka onkologiczna. Mówczyni, współorganizatorka TEDxWarsawWomen. W zarządzaniu posiłkuje się empatyczną komunikacją (NVC). Do końca 2019 współpracowała z Fundacją Onkocafe, korzystając m.in. z coachingu symbolu (coachingu w piaskownicy©). Komunikacja pacjent-reszta świata – zrozumiała i dająca poczucie bezpieczeństwa, to jej marzenie. Od lat pomaga ludziom komunikować się lepiej. Kocha psy.

Rafał Sieńkowski

Product designer

Prywatnie entuzjasta minimalizmu, doceniający detal, architekturę i wnętrza, rozwiązania eko, z życiowym podejściem, że się da. W Fundacji wspiera rozwój aplikacji Pacjenci Pacjentom w zakresie projektowym.

Diana Stankiewicz

Badaczka i projektantka ux

Miłości do UX oraz projektowania uczyła się od service designerek, dzięki którym zakochała się też w metodach warsztatowych. Wspierała firmy prywatne, instytucje publiczne oraz NGOs w tworzeniu i doskonaleniu usług i produktów cyfrowych. Obecnie, razem z zespolem Worksmile, rozwija nowoczesną platformę do budowania angażującej kultury organizacyjnej, wspierajacej komunikacje, promowanie wartości i wellbeing pracowniczek i pracowników. Uwielbia rozmowy i spotkania z ludźmi, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniami. Żyje też w przyjaźni z prototypowaniem, danymi i cichym researchem zza domowego biurka, na którym w godzinach pracy, między monitorami zawsze śpi jej najlepszy przyjaciel – czarny kot Stefan.

Robert Statkiewicz

head of ux, antropologum

Od 2016 skutecznie przekuwa wiedzę antropologiczną w praktyczne zastosowanie w badaniach i projektowaniu doświadczeń osób użytkujących – z naciskiem na obszary związane ze zdrowiem, technologią i kulturą. Jest w trakcie doktoratu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Najważniejsze wartości: empatia, praca dla i z ludźmi, emocje, zabawa i doświadczanie. Facylituje procesy Design Thinking i Projektowania Partycypacyjnego, wykłada zajęcia na UW (UX w medycynie) oraz SWPS (badania terenowe).

Anna Szyszko

STUDENTKA sOI SWPS
praktykantka w lim

Studentka trzeciego roku projektowania innowacji na SWPS, absolwentka American Studies Uniwersytetu Warszawskiego. Do jej zainteresowań należą wszelkie zagadnienia związane kulturą USA, ochroną klimatu i innowacjami społecznymi. Wolontariuszka Pokojowego Patrolu WOŚP. Uwielbia broadwayowskie musicale i spacery po lesie.

W Fundacji Ludzie i Medycyna Ania działa w ramach praktyk studenckich, aktualnie robi nam audyt heurystyczny strony:)

Aneta Wąż

STUDENTKA psychologii swps, pacjentka, entuzjastka ux

Na co dzień pracuje w dużej firmie IT jako specjalistka ds. procesów, po godzinach studiuje psychologię i używa swojego doświadczenia pacjenckiego do ulepszania życia – swojego i innych. Wyznaje zasadę, że każdy piesek to bardzo dobry piesek, kocha podróże, góry i wyszukiwanie nowych rzeczy, których mogłaby się nauczyć. 

Joanna Zembaczyńska

spec od testowania

Team leaderka i mentorka, aktywna w branży Quality Assurance od 8 lat. Dzięki specjalizacji w testach manualnych, analizie biznesowej i szeroko rozumianej komunikacji zrealizowała ponad 20 różnych projektów. Właścicielka dwóch piesków, kotka oraz pasji do treningów akrobatyki powietrznej i pole dance. Mama Matyldy. Pacjentka neurologiczna.

Bądź z nami!

BO PRZECIEŻ: "JESTEŚMY W TYM RAZEM!"

Zespoły projektowe

TAK DZIELIMY SIĘ PRACĄ (W SUMIE, KAŻDY ROBI TO, CO LUBI):

Zarząd: Anna Charko, Alicja Sekret, Robert Statkiewicz, Szymon Drobniak, Joanna Twardak

Pacjenci Pacjentom:
Liderka – Alicja Sekret
Zespół projektowania i badań – Robert Statkiewicz, Luiza Pianka, Diana Stankiewicz, Justyna Burkiewicz, Agnieszka Jandura, Magda Bogdanowicz, Aneta Wąż
Zespół graficzny – Magda Gruszczyk, Joasia Szarblewska, Justyna Zębala, Rafał Sieńkowski
Zespół technologiczny – Luiza Pianka, Nataliya Pasichnyk, Joanna Zembaczyńska
Zespół marketingowy: Paulina Jelonkiewicz
Inni: Katarzyna Antczak

Rozmawianie o śmierci cię nie zabije: Ania Charko, Barbara Obarska, Marta Podolska, Julia Gacka, Olga Pietrzak. Wspierająco: Agata Steifer.

Kartki na złe okoliczności: Ania Charko.

Podcast ludzie i medycyna: Ania Charko, Julia Gacka, Olga Pietrzak.

UX w medycynie: Anna Charko, Luiza Pianka,  Aleksandra Biel, Robert Statkiewicz,. Wspierająco: Katarzyna Antczak.

Zajęcia z empatycznego projektowania na SWPS: Ania Charko.

Zajęcia z UX w medycynie na UW i badań terenowych na SWPS: Robert Statkiewicz

Fundrising i badania odbiorców: Filip Purgał

Program Dobre życie w chorobie: Ania Charko.

Przyjaciele (oraz krewni)

OSOBY, KTÓRE BYŁY Z NAMI LUB (OKAZJONALNIE) SĄ NADAL

Barbara Obarska

SENIORKA-PARTNERKA W PROJEKCIE

Basia razem z Anią prowadzi projekt „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”. Jest uczestniczką programu „Seniorzy w akcji”. Prywatnie jest ciocią Ani, współdzielą gen aktywności.

Marta Podolska

GRAFICZKA

Graficzka, która w swoich projektach łączy wrażliwość, odwagę i ekstremalne poczucie humoru. Marta stworzyła logo dla fundacji ludzie i medycyna. Stworzyła też kilka grafik dla kartek na złe okoliczności oraz całą identyfikację graficzną projektu „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”.  

Wiktor Początek

PROJEKTANT UX

Z zamiłowania i zaburzenia perfekcjonista. W fundacji wspiera projekt Pacjenci Pacjentom, projektując aplikację i dbając o media społecznościowe. Zawodowo rozwija się jako UX/UI Designer, od jakiegoś czasu zajmuje się też dostępnością w produktach cyfrowych. W przyszłości chciałby mieć ogród, psa i zmieniać świat na lepsze.

Agata Steifer

FOTOGRAFKA

Agata jest fotografką, tworzy też filmy i animacje. Dla Fundacji sfotografowała kartki w projekcie „Kartki na złe okoliczności” oraz karty do rozmawiania o śmierci.

Karina Stawiarska

STUDENTKA NEUROPSYCHOLOGII I NEUROKOGNITYWISTYKI

Studentka czwartego roku neuropsychologii i neurokognitywistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczy się w krakowskiej Szkole Grafiki Komputerowej, w której odkryła pasję do UX, a wiedzę z tego zakresu pogłębia dodatkowo w kole naukowym UX Academic Laboratory. W ramach praktyk studenckich współpracowała z Laboratorium Badań nad Świadomością C-Lab w Krakowie. W przyszłości pragnie tworzyć produkty cyfrowe i usługi dla branży medycznej, w szczególności skupiając się na pacjentach dotkniętych zaburzeniami neurologicznymi. W wolnych chwilach szlifuje swój angielski oraz uczy się francuskiego.

Joanna Meuś

GRAFICZKA

Asia jest autorką znaku dla aplikacji Pacjenci pacjentom

Dołącz do naszego zespołu

ZACZNIJ JAKO WOLONTARIUSZ / WOLONTARIUSZKA - JAK MY - I ZOSTAŃ NA DŁUŻEJ!