Anna Charko portret fot. Agata Steifer

Dzień dobry
(ale może nie najlepszy?)

Nazywam się Ania Charko, jestem psycholożką i terapeutką. Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub kogoś bliskiego, kto choruje fizycznie – zapraszam. Napisz od razu. Teraz.

W Fundacji Ludzie i Medycyna oferujemy sesje online i na żywo.

w czym zwykle pomagam:

  • Choroba zdominowała Twoje życie

    Masz wrażenie, że jest najważniejsza, że nie daje Ci czasu, przestrzeni, ani siły, by żyć. Pomagam wrócić do życia (pomimo choroby).

  • Choroba powoduje cierpienie

    Może cierpisz na przewlekły ból, a może nękają Cię niechciane myśli i emocje? Proponuję Ci sposoby, które pozwolą Ci radzić sobie lepiej.

  • Twoja choroba jest "jakaś dziwna"

    Obserwujesz pogorszenie objawów w wyniku stresu, albo masz objawy, których lekarze nie potrafią zdiagnozować. Pomagam odbudować równowagę psycho-fizyczną.

MASZ INNE "TEMATY"?

Jeśli któryś z tych tematów tematów jest Ci bliski, lub też masz zupełnie inne „tematy” związane z chorobą, umów się na pierwszą sesję. Powiem, w jaki sposób mogę ci pomóc.

Zarezerwuj jedną datę w kalendarzu na nasze pierwsze spotkanie:

JAK WYGLĄDA PIERWSZA SESJA

Pierwsza sesja trwa 45 minut.
To swobodna, poufna rozmowa. Opowiesz mi o sobie, a ja Ci powiem, w jaki sposób mogę pomóc. Jeśli zdecydujesz, że chcesz ze mną pracować, ustalimy szczegóły.

Sesja odbywa się online w aplikacji google meet (link otrzymasz po rezerwacji).

PŁATNOŚCI I ZASADY

Sesja trwa 45 minut i kosztuje 150 zł.

Zwykle proponuję pracę raz w tygodniu.

Mam też pulę 2 miejsc preferencyjnych (bezpłatne) – napisz do mnie jeśli masz ważne powody, by skorzystać: ania.charko@ludzieimedycyna.pl

JAK POMAGAM?

Proponuję Ci krótkoterminową pomoc, która ma Ci wystarczyć na dłużej. Nauczysz się, jak żyć z tym, co jest trudną częścią Twojego doświadczenia i jak zmienić to, co zmienić można. Opieram się na praktykach terapii ACT (akceptacji i zaangażowania), które pomagają zwiększyć tzw. elastyczność psychologiczną i uwolnić się od „uścisku” i przymusu własnych myśli i emocji. 

Nie mam czarodziejskiej pigułki, która rozwiąże Twoje problemy, ale w zamian mogę Ci zaproponować kawałek wytężonej, systematycznej praktyki, która otworzy Ci oczy.

SKĄD WIEM TO, CO WIEM?

Jestem psycholożką po studiach na Uniwersytecie SWPS.

Terapii ACT uczyłam się od jej twórcy, Stevena C. Hayesa w ramach kursu w 2022 roku.

Jestem w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapii Dialog, w nurcie integracyjnym systemowym.

Praktyki zdobywałam m.in. w ramach Fundacji Ludzie i Medycyna, którą założyłam w 2018 roku.

Choruję na nieuleczalną chorobę nerek i wszystkie nowe pomysły testuję na sobie.

Więcej o mnie znajdziesz na stronie annacharko.pl:

TERAPIA ACT – JAK MOŻE POMÓC W CHOROBIE

Od lat szukam metod, sposobów i rozwiązań, które są pomocne w sytuacji choroby. Jednym z najlepszych, jakie dotąd odkryłam jest podejście terapeutyczne ACT, czyli Terapia Akceptacji i Zaangażowania.

>

SESJE ONLINE – DARMOWE PONIEDZIAŁKI

Otwieramy pulę darmowych sesji z psycholożką zdrowia, czyli ze mną:) Wszystkie godziny poniedziałkowe w moim grafiku są dostępne za darmo. Jedna osoba może skorzystać z 3 sesji darmowych. Zapraszamy!

>

„Hello, Human!” – TEN BOT NAUCZY CIĘ PODSTAW CBT

Czasem słyszę od osób z chorobami przewlekłymi: "najlepsza rzecz, jaką zrobiłam/em to psychoterapia", "jeśli miałabym coś komuś polecać - poznaj podstawy CBT i naucz ich swoich bliskich!". Sprawdziłam, czy można nauczyć się technik CBT (terapii poznawczo-behawioralnej) poprzez relację z botem w aplikacji.

>