Jesteśmy specjalistami od UX w medycynie

BADAMY I PROJEKTUJEMY Z UDZIAŁEM PACJENTÓW I PRACOWNIKÓW MEDYCYNY

Czym jest UX w medycynie?

TO METODA, KTÓRA POZWALA BYĆ BLISKO POTRZEB PACJENTÓW

Zleć nam badania jakoścowe dla zdrowia

Zatrudnij nasz Zespół Badaczek i Badaczy do swojego projektu!

Pacjent to najważniejszy użytkownik wszystkich rozwiązań medycznych. Projektuj swoje rozwiązanie zgodnie z potrzebami jego użytkowników. Wykorzystaj metodologię UX (user experience) w swoim projekcie. Zaproś do współpracy zespół UX w medycynie fundacji ludzie i medycyna: badaczy i projektantów UX.

Warsztaty projektowania kart Rozmawianie o śmierci cię nie zabije
Prototyp kart "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije"

Dlaczego my?

MAMY WYBITNY ZESPÓŁ I ŚWIETNE PORTFOLIO:)

Jesteśmy specjalistami od UX (User Experience) w medycynie. Wszystkie projekty Fundacji Ludzie i Medycyna zbudowane są w metodologii UX - w ścisłej współpracy z odbiorcami naszych działań. Dzielimy się wiedzą ze strudentami (prowadzimy zajęcia z badań i projektowania na Uniwersytecie SWPS i na Uniwersytecie Warszawskim). Realizujemy zlecenia od klientów komercyjnych. Dzięki temu nie tylko upowszechniamy wiedzę i dobre praktyki, ale także mamy środki na nasze działania non-profit!

Patient experience na blogu

22 lutego, 2022
Robert Statkiewicz, Luiza Pianka, Ania Charko z zespołu Ludzi i Medycyny - dzielimy się doświadczeniem: jak prowadzimy badania UX w medycynie. Polecamy praktykom: badaczkom, projektantom.
13 stycznia, 2022
Poświęć nam godzinę swojego czasu na anonimową rozmowę. To, co powiesz, może pomóc innym pacjentom i pacjentkom.
13 stycznia, 2022
Grupa Projektowa, złożona z pacjentów i pacjentek, którzy będą rozwijać z nami aplikację Pacjenci Pacjentom - wybrana. Gratulujemy i witamy na pokładzie!!!
29 listopada, 2021
Studenckie projekty realizowane w metodologii UX w medycynie
6 sierpnia, 2020
Projekt od kuchni: jak angażowaliśmy użytkowników do procesu współtworzenia kart i poradnika "Rozmawianie o śmierci cię nie zabije".
6 maja, 2020
Zespół portalu hellozdrowie.pl stworzył świetny poradnik, który pomoże kobietom i ich otoczeniu poradzić sobie z trudnym doświadczeniem poronienia. Co ważne, Instrukcja została stworzona wspólnie z kobietami, które doświadczyły straty, z ich partnerami, bliskimi oraz ze specjalistami. 
13 stycznia, 2020
Magnesy, rzepy, wyższy tył spodni, kieszenie niżej – moda szuka rozwiązań dla osób mniej sprawnych i chorych chronicznie. Fascynujący trend adaptive clothing*: od domowych przeróbek do głównego nurtu mody. #sprytnie #ludzieimedycyna Tekst jest cześcią nowego projektu Fundacji Ludzie i Medycyna: #sprytnie.
4 lipca, 2019
Karty do gry pomagają rozmawiać o odchodzeniu. Jakie narzędzie chcemy stworzyć w Fundacji Ludzie i Medycyna , czym się inspirujemy i jak to ma działać.
19 marca, 2019
„Najważniejsze, żeby to nie wyglądało jak urządzenie medyczne” – jak projektowano torbę, w której pacjent zabiera terapię do domu.