"Tego lekarz nie wie o mojej chorobie"

- A WIĘC POWIEDZ MU TO

Opowiedz o swojej perspektywie w naszym filmie

Weź udział w naszym projekcie i opowiedz nam o swoich doświadczeniach. Masz szansę wpłynąć na większą empatię przyszłych lekarzy i lekarek. Film z Twoim udziałem stanie się częścią programów kształcenia studentów kierunków medycznych.

Pacjent to osoba, a nie "przypadek"

W Fundacji Ludzie i Medycyna razem ze studentami School of Ideas Uniwersytetu SWPS wiemy to. Dlatego chcemy ułatwić przyszłym medykom poznanie pacjenta nie jako „przypadku”, ale jako osoby. W tym celu tworzymy filmy z wypowiedziami osób chorujących. Będą one używane na uczelniach medycznych podczas zajęć z komunikacji medycznej.

"Nie pytaj, jaką chorobę ma człowiek, spytaj, jakiego człowieka ma choroba"
- powiedział Oliver Sacks i to jest nasze motto dla medyków i medyczek w tym projekcie

Jak wygląda nagranie?

Spotykamy się raz, na 2-3 godziny, w siedzibie SWPS (ul. Chodakowska 19/31, Warszawa). Na miejscu jest herbata i miła atmosfera. Pracownia foto, gdzie nagrywamy, jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Siadasz przed kamerą, a my zadajemy Ci kilka pytań, aby poznać jak najlepiej Twoją perspektywę. Mówisz swobodnie i tylko to, co chcesz.

Co będzie dalej z nagraniem?

W projekcie powstanie kilka krótkich nagrań. Będą one przekazane do uczelni medycznych w Polsce, na których prowadzi się zajęcia z komunikacji medycznej. Filmy otrzyma też do publikacji Stowarzyszenie Komunikacji Medycznej. Chcemy, aby filmy dotarły do jak największej grupy osób, które studiują kierunki medyczne.

studenci SOI SWPS podczas zajęć
Część grupy studentów SOI SWPS podczas zajęć, październik 2022

Kto tworzy ten projekt?

„Tego lekarz nie wie…” jest projektem semestralnym studentów School of Ideas Uniwersytetu SWPS w semestrze zimowym 2022/2023, prowadzonym pod kierunkiem osób z Fundacji Ludzie i Medycyna (Anna Charko, Robert Statkiewicz). Partnerem projektu jest Polskie  Towarzystwo Komunikacji Medycznej, reprezentowane przez Katarzynę Aldonę Jankowską. Wspiera nas też Antonina Doroszewska z wydziału komunikacji medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Co dobrego da ten projekt?

Filmy, które stworzymy będą pomagały przyszłym lekarkom i lekarzom podczas zajęć z komunikacji medycznej. Dzięki nim medycy lepiej poznają punkt widzenia pacjentów, czego brakuje w programach uczelni medycznych. Filmy będą pomagać im budować relacje z osobami, które zwracają się do nich o pomoc.

Chcesz podzielić się swoim punktem widzenia z przyszłymi medykami? Wypełnij ten formularz: