Michaś w tarapatach

Michaś w tarapatach

Michaś w tarapatach. Powiastka, która pomoże zrozumieć dzieci z deficytem uwagi, hiperaktywnością i/lub nadpobudliwością

 

„- Michaś nie jest zły, leniwy ani głupi… Ma tylko problem z kontrolowaniem impulsów i emocji. Jeżeli my w niego nie uwierzymy, on sam nigdy nie uwierzy w siebie.”

Książka o ADHD

Michaś w tarapatach to krótka historyjka o energicznym chłopcu, który uwielbia się bawić i nie może usiedzieć w miejscu. Często zupełnie niechcący sprawia kłopoty, przez co dorośli mówią, że jest niegrzeczny i karzą go za jego zachowanie, a dzieci go odtrącają. W końcu jednak jego rodzice zrozumieją, że zachowanie Michasia nie jest spowodowane jego złą wolą czy złośliwością…

Michaś nie jest zły

Głównym bohaterem książki jest chłopiec o imieniu Michaś, którego nikt nie lubi i wszyscy się na niego złoszczą; koledzy, nauczyciele a nawet rodzice. Przez niezrozumienie i nieakceptowanie go przez otoczenie myśli o sobie, że jest zły i głupi. Ale czy rzeczywiście tak jest naprawdę?

Bajka terapeutyczna z ćwiczeniami

Książka Michaś w tarapatach pomoże zrozumieć dzieci z deficytem uwagi, hiperaktywnością lub nadpobudliwością. Może również pełnić rolę bajki terapeutycznej dla dzieci z takimi zaburzeniami. Pozycja została napisana przez eksperta w dziedzinie ADHD i zawiera ćwiczenia i pytania dla dzieci oraz wskazówki dla dorosłych. Podczas wspólnej lektury dziecko może odpowiadać na pytania i podzielić się swoimi własnymi przemyśleniami i przeżyciami. 

Dla wszystkich dzieci, które ze względu na swoją naturę są niezrozumiane i uważane za złe czy niegrzeczne oraz dla wszystkich dorosłych, aby je zrozumieli.