Wyjątkowy Smok Płomyczek

Wyjątkowy Smok Płomyczek


„Rodzice martwili się, że nie będzie duży, silny, że nie będzie miał potężnych skrzydeł, ale kochali go bardzo mocno. Coraz mocniej, aż w końcu przestali się smucić”.

„Jestem inny, mamo! Nie widzisz?!
Inny nie znaczy gorszy, Jesteś wyjątkowy”.

Smok Płomyczek — szczęście ma różne oblicza

Różnorodność jest podstawą bogactwa i piękna świata. Każdy z nas jest inny i niepowtarzalny. Jedni świetnie skaczą, inni szybko biegają, mogą być bardziej wrażliwi lub delikatniejsi. 

O tym, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym, jest właśnie bajka terapeutyczna Wiolety Piróg — Wyjątkowy Smok Płomyczek.

Płomyczek to mały smok, który rodzi się bez skrzydeł i nie może latać. Początkowo było to dla rodziców ogromnym zmartwienie, szybko jednak zrozumieli, że ich synek jest wyjątkowy. Wspierają go i odkrywają, że szczęście ma różne oblicza.

Płomyczek i rówieśnicy

Będąc wśród innych mały smoków,  Płomyczek zaczął dostrzegać, że bardzo różni się od nich różni, a im nie podobał się smok „dziwadło”. Choć spotykały go przykrości, dzielny smoczek chciał udowodnić, że też coś potrafi. Jak mu to wyszło? Tego dowiedzie się właśnie w tej książce. 

Płomyczek — inny nie znaczy gorszy

Autorką książki o wyjątkowym smoku Płomyczku, jest Wioleta Piór, mama dziewczynki z rzadką chorobą genetyczną. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, stworzyła bajkę terapeutyczną dla najmłodszych. Książeczka napisana prostym językiem, jest pełna ciepła i nadziei. To doskonała pozycja dla dzieci zarówno tych, które z powodu choroby lub niepełnosprawności różnią się od innych i uczą się to akceptować, jak i dla ich kolegów i koleżanek z przedszkola lub szkoły. Książeczka pomaga zrozumieć, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy w tej inności.

Opinie

“Książeczka Wyjątkowy Smok Płomyczek daje otuchę dzieciom z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi i pokazuje, że nie wolno się poddawać”

10 letnia Maja

Słowa klucze:

#niepełnosprawność
#odmienność
#akceptacja