Wszystkie koty są w spektrum autyzmu

Tytuł: Wszystkie koty są w spektrum autyzmu

„Pierwsze oznaki autyzmu pojawiają się zwykle we wczesnym dzieciństwie. Dzieci ze spektrum postrzegają świat na swój własny, wyjątkowy sposób.”

Zrozumieć dzieci ze spektrum autyzmu

„ Wszystkie koty są w spektrum autyzmu” to książka Kathy Hoopmann, która w ciekawy i zabawny sposób pomaga zrozumieć i zaakceptować odmienność dzieci ze spektrum autyzmu. Książka zamiast ilustracji zawiera zdjęcia uroczych kotów, których zachowanie choć czasem dziwne i zaskakujące  bardzo często przypomina to osób ze spektrum. 

Wyjątkowy sposób postrzegania świata

Książka w przystępny i przyjazny sposób opowiada o autyzmie. Można dowiedzieć się z niej jakie są zachowania osób ze spektrum, co one lubią, a czego nie. Dzieci w spektrum autyzmu podobnie, jak  koty nie lubią nagłych ruchów, głośnych dźwięków, czy obcych ludzi ale to tylko nie są z pewnością jedyne podobieństwa.

Kiedy zrozumiemy, że takie osoby inaczej postrzegają świat, łatwiej będzie nam zaakceptować ich odmienność oraz zachowania, które bez tej wiedzy moglibyśmy uznać za niegrzeczne lub niestosowne. 

Bajka, która pomaga zaakceptować siebie

Książka nie tylko jest świetnym narzędziem do edukacji o autyzmie, ale również idealnym wsparciem dla dzieci w spektrum. Aby one również mogły zrozumieć siebie i zaakceptować to, kim są. Pozycja zawiera urocze zdjęcia przedstawiające koty. Fotografie opatrzone są prostym i pozytywnym przekazem.

Opinie znalezione w Internecie:
„To najlepsza książka o osobach w spektrum autyzmu jaką czytałam! Zaciekawia, wywołuje uśmiech, czasem wzrusza, a chwilami prowokuje.
Dla czytelników małych i dużych.”

Joanna Grochowska, psycholog, Fundacja SYNAPSIS