Wakacje z chorobą przewlekłą?

Wakacje z chorobą przewlekłą?
Nie ryzykuj! Zadbaj o dodatkowe ubezpieczenie już dziś.

Czy wiesz, że…

Wyjazd za granicę bez odpowiedniego rozszerzenia polisy turystycznej może oznaczać pokrycie kosztów leczenia z własnej kieszeni.

Wizyta u specjalisty, hospitalizacja, leki – za granicą mogą kosztować fortunę.

Dotyczy to nawet krajów, gdzie obowiązuje EKUZ!

Czym jest EKUZ?

EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ to bezpłatna karta dla osób ubezpieczonych, umożliwiająca korzystanie z opieki zdrowotnej na zasadach takich jak obywatele danego kraju w UE, EFTA, i Wielkiej Brytanii.

ekuz

Dlaczego standardowa polisa nie wystarczy?

Warto podkreślić, że EKUZ nie obowiązuje we wszystkich krajach. Dlatego jeśli marzysz o podróżach poza UE musisz zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Nie każda polisa pokrywa koszty leczenia w razie pogorszenia się stanu zdrowia.

Ubezpieczenia rozszerzone są wskazane wszystkim pacjentom, niezależnie, czy chorujesz na nadciśnienie, cukrzycę, zaburzenia hormonalne, stwardnienie rozsiane, czy jesteś po przeszczepie narządu. Taka polisa zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Dodatkowo standardowa polisa nie pokrywa: transportu medycznego, czy powrotu do kraju, co może prowadzić do wydatków sięgających setek tysięcy złotych.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie jest honorowana w następujących przypadkach i miejscach:

Poza Unią Europejską (UE) i Europejskim Stowarzyszeniem Wolnego Handlu (EFTA):

  • EKUZ nie obowiązuje w krajach poza UE i EFTA, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, kraje Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej oraz wielu innych.
EKUZ nie obowiązuje poza krajami UE i EFTA

W ramach UE i EFTA, ale poza publicznym systemem opieki zdrowotnej:

  • EKUZ nie obejmuje opieki medycznej w prywatnych placówkach zdrowotnych.
  • EKUZ nie pokrywa planowych zabiegów medycznych, na które pacjent celowo wyjeżdża do innego kraju.
Czego nie pokrywa EKUZ?

Specjalne sytuacje:

  • EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do kraju macierzystego.
  • EKUZ nie obejmuje kosztów ratownictwa górskiego i morskiego, chyba że są one częścią publicznego systemu opieki zdrowotnej w danym kraju.
  • Niektóre terytoria zamorskie państw UE mogą mieć różne zasady dotyczące honorowania EKUZ, np. francuskie terytoria zamorskie mogą mieć inne regulacje.

Zadbaj o siebie  i swoich bliskich.

 Wykup dodatkowe ubezpieczenie dla osób chorych przewlekle przed wyjazdem na wakacje i zabezpiecz się przed niespodziewanymi wydatkami.