O nas
Od 2018 roku tworzymy rozwiązania dla dobrego życia z chorobą.
My, czyli zespół fundacyjny - studenci i eksperci z różnych dziedzin.
Znajdziesz tu nasze projekty, kompetencje i wartości, które inspirują nasze działania!

Zakres i specyfika naszych działań

Tworzymy własne rozwiązania/narzędzia - małe lub większe projekty, których celem jest poprawić jakość życia w chorobie, które są oparte na realnych potrzebach pacjentów lub innych osób w medycynie, i które stanowią nasze portfolio (co i w jakiej metodzie robimy) oraz nasz główny content komunikacyjny. Nasze dotychczasowe projekty: „Kartki na złe okoliczności” (oraz kartka „Staję się Syrenką/Amazonką”), „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije”, Pacjenci Pacjentom. Mamy jeden duży projekt oraz wiele mniejszych projektów (ok. 3 rocznie).

Dzielimy się know-how i upowszechniamy dobre praktyki w obszarze UX w medycynie, w tym sprzedajemy badania w ramach działalności odpłatnej, uczymy studentów, prowadzimy staże i praktyki studenckie, publikujemy artykuły na temat metody, organizujemy spotkania branżowe.

Opisujemy doświadczenie pacjentów, poprzez raporty z badań, podcast, blog.

Promujemy zdrowie psychiczne w chorobach somatycznych, poprzez prowadzenie poradnictwa indywidualnego i edukowanie psychologiczne (mental-health literacy) w social mediach wystąpieniach.

Jako psychologowie
jesteśmy świadomi tego, jak choroba somatyczna może kształtować myśli, emocje i zachowania. Jako psychologowie nie oceniamy - spieszymy na pomoc.

Jako badacze UX w medycynie
staramy się zrozumieć czym jest doświadczenie pacjenta na różnych etapach choroby i stwarzać rekomendacje do wdrożenia rozwiązań; ponadto angażujemy pacjentów do współtworzenia rozwiąza

Jako antropologowie
zauważamy i analizujemy wszystkie zjawiska okołomedyczne, w tym kryzys zaufania do nauk medycznych, rozkwit rynku leczenia niemedycznego, trendy technologiczne i mody dotyczące stylu życia.

Jako dziennikarze
w sposób dociekliwy i niezależny podążamy za tym, co interesujące, ważne, palące, warte nagłośnienia.

Jako pacjenci i pacjentki
udowadniamy, że choroba nie odbiera nam możliwości aktywnego, spełnionego życia.

Jako wolontariusze
tworzymy projekty, rozwiązania pomagające w życiu z chorobą; organizujemy warsztat i konferencje.