Etap rekrutacji osób do Grupy Projektowej już za nami! :-)

Grupa Projektowa, złożona z pacjentów i pacjentek, którzy będą rozwijać z nami aplikację Pacjenci Pacjentom - wybrana. Gratulujemy i witamy na pokładzie!!!

Rekrutację, w ramach nowego projektu „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”,  prowadziliśmy w mediach społecznościowych na profilach Pacjenci Pacjentom na Facebooku, Instagramie i LinkedIn. Niemałą rolę we wsparciu komunikacji odegrała oczywiście Fundacja Ludzie i Medycyna a także nasi partnerzy.

W ramach podsumowania działań, zorganizowaliśmy webinar, podczas którego opowiedzieliśmy o naszych początkach, wyjaśniliśmy jak działa aplikacja Pacjenci Pacjentom, a także przybliżyliśmy sam projekt.

Informacja o naszym webinarowym wydarzeniu dotarła do ponad 4300 odbiorców, a sam webinar przyciągnął przede wszystkim grono uczestniczek w wieku 25-54 lat, reprezentantek dużych miast: Warszawy, Krakowa, Wrocławia. 

Zarówno sama aplikacja, jak i nasz projekt „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą” i rekrutacja do Grupy Projektowej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dostaliśmy więc wiele pytań na ten temat, a na koniec webinaru pomiędzy jego uczestnikami wywiązała się mała dyskusja. W efekcie, wydarzenie miało ponad 50 reakcji w postaci komentarzy, polubień i udostępnień.

Rezultatem wydarzenia było prawie dwukrotnie więcej zgłoszeń, w porównaniu do naszych założeń! Wybór docelowego 14-osobowego składu nie był prosty – wiele opisów było bardzo ciekawych i wybijała przez nie chęć pomocy innym. Niemniej, decyzji trzeba było dokonać, i tak się stało po blisko trzech godzinach obrad trójki reprezentantów fundacji Ludzie i Medycyna i projektu Pacjenci Pacjentom: Alicji Sekret – liderki projektu, Luizy Pianki i Roberta Statkiewicza – koordynatorów działań Grupy Projektowej. 

Na podstawie wypełnionych ankiet wybraliśmy 14 osób, które będą tworzyć Grupę Projektową i wypracują nową przestrzeń w aplikacji. Wybierając zgłoszenia staraliśmy się zbudować bardzo różnorodny zespół – zarówno pod względem miejsca zamieszkania, wieku, jak i doświadczenia. Wierzymy, że dzięki temu możliwe będzie jak najpełniejsze odzwierciedlenie wielu różnych potrzeb osób żyjących z chorobami przewlekłymi, a także umożliwienie przedstawicielkom i przedstawicielom różnych grup pacjenckich zabrania głosu w dyskusji.

Projekt  „Rozwijamy aplikację Pacjenci Pacjentom z Tobą”realizowany jest  z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.