Anna Charko

PSYCHOLOŻKA KLINICZNA I ZDROWIA

Sesje online
- darmowe poniedziałki

ZAPISZ SIĘ NA SWOJĄ PIERWSZą SESJĘ:

zarezerwuj jedną datę w kalendarzu na nasze pierwsze spotkanie:

JAK WYGLĄDA PIERWSZA SESJA

Pierwsza sesja jest zawsze darmowa (niezależnie od dnia tygodnia).
Trwa 45 minut.
To swobodna, poufna rozmowa. Opowiesz mi o sobie, a ja Ci powiem, w jaki sposób mogę pomóc. Jeśli zdecydujesz, że chcesz ze mną pracować, ustalimy szczegóły.
Sesja odbywa się online w aplikacji google meet (link otrzymasz po rezerwacji). Przed spotkaniem sprawdź proszę kamerę i mikrofon. Przygotuj notes i długopis.

DARMOWE PONIEDZIAŁKI

W maju 2022 Fundacja LiM otworzyła pulę darmowych sesji z psycholożką zdrowia, czyli ze mną:) Jest to możliwe dzięki mojej pracy wolontariackiej. Wszystkie godziny poniedziałkowe są za darmo. Jedna osoba może skorzystać z 3 sesji darmowych (włączając w to sesję pierwszą).

Ważne: ta pula jest przeznaczona dla osób, które potrzebują pilnie pomocy psychologa, lecz w danej chwili nie mogą za nią zapłacić. Zanim zapiszesz się na darmowe poniedziałki, zastanów się proszę dwa razy. Zależy nam, aby pomoc trafiła naprawdę do tych, którzy bardzo jej potrzebują.

CENNIK I ZASADY W POZOSTAŁE DNI

Sesja 45 minut = 75 zł.
Sesje odbywają się w ramach statutowych działań odpłatnych Fundacji. Obniżona cena w stosunku do rynkowej jest możliwa dzięki mojej pracy wolontariackiej.
Zwykle proponuje pracę w cyklu 12 spotkań, raz w tygodniu.

Najpierw o Tobie

Jedno już wiem: chorujesz

DOMYŚLAM SIĘ TEŻ, ŻE KTÓRAŚ Z PONIŻSZYCH RZECZY MOŻE CIEBIE DOTYCZYĆ:

AKCEPTACJA

Trudno Ci z myślą, że chorujesz, nie możesz "rozstać się" z sobą sprzed choroby i ogólnie Ci się to nie podoba, a chorobę odbierasz jak klatkę.

MYŚLI - PASOŻYTY

Twoja głowa to pole walki: myśli przeciw myślom. Nie możesz się od nich "odkleić", masz wrażenie, że sterują Twoim zachowaniem wbrew Tobie.

LĘK, A MOŻE INNE EMOCJE

Smutek, złość, rozczarowanie, lęk - takie emocje dominują w Twoim życiu. Chcesz ponownie poczuć, czym jest radość i swoboda.

MOTYWACJA I ZARZĄDZANIE ZDROWIEM

Zastanawiasz się, jak "wmontować" chorobę w swoje życie rodzinne, pracę, jak pogodzić ze swoim stylem życia i aktywnością?

JEŚLI KTÓRYŚ Z TYCH tematów jest Ci bliski, lub też masz zupełnie inne "tematy" związane z chorobą, umów się na pierwszą sesję. powiem, w jaki sposób mogę ci pomóc.

Później o mnie

nazywam się ania charko

jestem psycholożką kliniczną i zdrowia

specjalizuję się w pracy z osobami, które żyją z chorobą przewlekłą

Skończyłam studia z psychologii klinicznej i zdrowia na Uniwersytecie SWPS. Od około 5 lat pracuję z Pacjentkami i Pacjentami, głównie w ramach działań Fundacji Ludzie i Medycyna, którą założyłam w 2018 roku. Odbywałam praktyki na Oddziale Onkologii Luxmed na Szamockiej w Warszawie. Cały czas doszkalam się.
Swoją praktykę opieram na dwóch fundamentach: psychologii zdrowia jako nauce oraz na metodach terapii poznawczo-behawioralnych tzw. trzeciej fali, szczególnie terapii ACT (terapia akceptacji i zaangażowania).
W Fundacji Ludzie i Medycyna koordynuję program "Zdrowa psychika w chorobie".

JAK PRACUJĘ

Uważam, że ACT (terapia akceptacji i zaangażowania) to bardzo pomocne narzędzie w sytuacji utraty zdrowia, dlatego w mojej pracy jest bardzo dużo z ACT.
Praca ze mną jest ograniczona w czasie - zwykle proponuję 12 sesji.
W tym czasie w odniesieniu do potrzeb, które mi zgłaszasz, przeprowadzam Cię przez proces, który prowadzi do zwiększenia Twojej elastyczności psychologicznej i ku zaangażowanemu życiu opartemu na wartościach.
Zależy mi, aby dać Ci narzędzia, z których będziesz mogła korzystać samodzielnie.

JA TEŻ CHORUJĘ

Żyję z genetyczną, nieuleczalną chorobą nerek (wielotorbielowatość). Prowadzi ona do tego, że nerki w pewnym momencie przestają działać, konieczne są dializy i przeszczep.

"Dzięki" chorobie wiem, co oznaczają: zmęczenie, niepokój i lęk o zdrowie i o życie, depresja, spadek motywacji, mniejsza wydajność w pracy, drażliwość, gniew, poczucie winy (przekazałam chorobę synowi), smutek po stracie własnej sprawności, ból.

Dzięki temu doświadczeniu trochę lepiej rozumiem swoich Pacjentów (choć wiem, że każda osoba doświadcza po swojemu).

MOŻESZ DO MNIE NAPISAĆ

ania.charko@ludzieimedycyna.pl - w tytule maila napisz, że chodzi o sesję. I proszę, daj mi trochę czasu na odpowiedź:)